Logo Loading

KDTP Prizren Şubesi’nin İftar Şöleni Devam Ediyor

KDTP Prizren Şubesi’nin İftar Şöleni Devam Ediyor

04.09.2009 Prizrenin Kurila semtinde KDTP Prizen Şubesinin verdiği ikinci iftar yemeğine 1200’ün üzerinde davetli katıldı. İftar yemeğine üst düzey yetkililer ve Kurila, Maraş ve Dragoman semti sakinleri katıldı.

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Prizren Şubesi’nin düzenlediği iftar yemekleri şöleninin ikincisi dün Kurila’da verildi. İftar yemeğine ev sahibi Prizren Şube Başkanı Orhan Lopar’ın yanı sıra Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova Türk temsil heyet Başkanı Yahya Bacak, Milletvekili Müfera Şinik, Tarım Bakan Yardımcısı Fikrim Damka, Topluluklar ve Geri Dönüş Bakan Yardımcısı Rifat Krasniç, Prizren Belediye Başkan Yardımcısı Ercan Şpat, Kurila, Maraş ve Dragoman site sakinleri katıldılar.

İftar yemeğinde bir konuşma yapan ev sahibi KDTP Prizren Şubesi Başkanı Orhan Lopar “Biz burada doğduk, burada yaşıyoruz ve burada yaşamaya devam edeceğiz. Biz KDTP olarak sizlerle, değerli halkımızla orucumuzu açmaktan büyük gurur duyuyoruz. KDTP olarak biz, sadece Türklerin değil, tüm Kosova halkının partisiyiz” dedi.

KDTP Genel Başkanı ve Çevre ve Alan Planlama Bakanı Mahir Yağcılar “Bizler KDTP olarak sizlerin her zaman yanınızdayız. Biz güçlendikçe, bizim şehrimiz de güçlenecektir” dedi.

Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Yahya Bacak ise “Ben buralı değilim ama benim kalbim burada kalacak. Çünkü siz bizim parçamızsınız. Bizler sizin için burada varız” dedi.

Konuşmaların ardından Prizren İslam Birliği Başkanı Lutfi Balık iftar duasını okudu.

KDTP Prizren Şubesi İftar yemeği Şöleni etkinliği çerçevesinde ilk iftarını Prizren Topokli semtinde Esnaf ve İşadamlarına vermişti. Verilen bu ikinci iftardan sonra KDTP Prizren Şubesi Ramazan ayı boyunca çeşitli semtlerde İftar yemekleri vermeye devam edecek.