Logo Loading

KDTP Seçim Heyeti Doğru Yol Derneğinde

Kosova Demokratik Türk Partisi-Prizren Şubesi Seçim Masası, 5Ağustos 2009 tarihinde Şube Başkanı Orhan Lopar öncülüğünde Doğru Yol Türk Kültür Sanat Derneğini ziyaret etti. Doğru Yol Derneği Başkanı Tahir Luma ve yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan parti heyeti, dernek sorunlarını dinlediği gibi 15 Kasımda yapılacak olan yerel seçimler konusunda destek talebinde bulundu.

Şube Başkanı Orhan Lopar, yerel seçimlerin önemine değinirken, Türk toplumu için bu seçimlerin hayati önem taşıdığını ve bu seçimlerin sadece partinin seçimi değil tüm toplumun geleceğinin seçimi olduğunu,Doğru Yol derneğinin Kosova Türk Toplumunun temel sarsılmaz kapılarından olduğu ve her türlü kadronun bu kapıdan yetiştiğini ve yetişmekte olduğunu söyledi.

Toplumun gelişmiş düzeyinin eğitimle ölçüldüğünün altını çizen Lopar, bu yüzden de parti listelerinde yarışacak olan kaliteli adaylara ihtiyaç duyulduğunu söyledi. Doğru Yol Derneği üyelerininde parti listelerinden aday olabileceğini ve bu konuda bir kısıtlamanın olmadığını belirten Başkan Lopar, parti olarak Doğru Yol Derneğinden parti listemizde yarışacak aday, parti gözlemcileri ve sandık görevlilerine ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Derneğin aday ve diğer görevli isimlerini partimize en geç 25 Ağustos’a kadar ulaştırmalarını isteminde bulundu.

Doğru Yol Derneği Başkanı Tahir Luma ise dernek olarak Türk Toplumun tek siyasi öznesi olan partimize her tür desteği vermeye hazır olduklarını ifade etti.

Seçim Komisyon masası hafta boyunca diğer derneklerimizi de ziyaret ederek, partimize seçimlerde desteğin yanı sıra parti listelerinde yarışacak olan aday, gözlemci ve sandık görevlileri konusunda destek ziyaretlerini sürdürecektir.