Logo Loading

KDTP Temsilcileri, Başbakan Adayı Ramush Haradinaj ile bir araya geldi

KDTP Temsilcileri, Başbakan Adayı Ramush Haradinaj ile bir araya geldi

PAN Koalisyonu Başbakan Adayı Ramush Haradinaj Kosova Türk Toplumu temsicileriyle seçimleri ve yeni hükümeti görüştü. Bugüne kadar gerçekleştiren çalışmalar ve yapıcı tutumlarından dolayı Kosova Türk Toplumu ve KDTP’ye teşekkür eden Ramush Haradinaj, KDTP’nin geçen dönemde olduğu gibi bu dönemde de temsiliyetin en azında benzeri şekilde devam edeceğini belirtti.

Bugün (12.07.2017) Kosova Meclisi binasında Kosova Demokratik Türk Partisi- KDTP Genel başkanı Mahir Yağcılar ve yeni seçilen milletvekilleri Fikrim Damka ve Müferah Şinik, yeni Kosova Hükümetinin kurma yetkisini almak üzere olan AAK Genel Başkanı Ramush Haradinaj ile görüştü.

Seçimler ve yeni hükümetin kurulmasıyla ilgili çalışmalar değerlendirilen görüşmede Ramush Haradinaj bugüne kadar gerçekleştiren çalışmalar ve yapıcı tutumlarından dolayı Kosova Türk Toplumu ve KDTP’ye teşekkür ederken bundan böyle de ortak çalışmaların devam etmesi için hazırlığını ifade etti. Gelecek hafta içerisinde Kosova Cumhuriyeti Meclisi ve hükümetinin kurulacağını ifade eden Haradinaj, KDTP’nin geçen dönemde olduğu gibi bu dönemde temsiliyetin en azında benzeri şekilde devam edeceğini belirtti.

KDTP temsilcileri bu istişare toplantısından dolayı teşekkür ederken, temsiliyet açısından Kosova Türk Toplumuna geniş alanlarda yeni ve artı imkanların sağlanması isteminde bulundular. Bu isteme olumlu yaklaşan Ramuş Haradinaj, bu konuda elden geleni yapmak hazırlığını ifade etti.

Kosova Cumhuriyeti devlet organlarının ivedilikle kurulması önemi vurgulanan toplantıda, önümüzdeki günlerde tüm detayların belirlenmesi ve görüşmelere devam edilmesi konusunda uzlaşıldı.