Logo Loading

KDTP Temsilcileri Kosova İslam Birliği başkanı sn. Naim Tërnava’yla Görüştüler.

09.02.2005 tarihinde KDTP Genel Başkanı ve Kosova Milletvekili Mahir Yağcılar ve KDTP Prizren Şubesi başkanı ve Prizren Belediyesi Başkan yardımcısı Ercan Şpat, Prizren Bölgesi İslam Birliği başkanı sn. Ali Vezaj beraberliğinde Kosova İslam Birliği ziyaretinde bulundular.

Misafirler İslam Birliği Başkanı Naim Tërnava ve diğer başkanlık üyeleri tarafından kabul edildiler.

Kosova İslam Birliği çalışmaları ve etkinliklerinden bilgi alan KDTP heyeti, diğer taraftan parti, Kosova Meclisi ve Prizren belediyesinde ki gelişmelerden bilgileri aktardılar.

İslam dininin toplumumuzda yaygın olduğu ve dinimizin ilerde de sağlam metotlar üzerine güçlenmesi gereği ortaklaşa vurgulı. İslam Birliği çalışmaları desteklenirken aynı zama gelecek dönemde daha aktif ve koordineli bir çalışmanın ihtiyacı görüldüğü de taraflarca ifade edilmiştir. Gelecek dönemde hem parlamento hem de belediye çerçevesinde camilerin onarımı ve donanımı için daha fazla önem verilmesi, yeni camilerin kurulmaları için arazilerin temin edilmesi, T.C. Diyanet İşleriyle daha sıkı işbirliğin devam etmesi, yeni mezunlar için iş yerleri olanaklarının sağlanılması ve Türk dilinde vaazlar için daha fazla yer verilmesi için olanaklar tartışıldı. Bir daha sağlam aile yapısının korunması Kosova’nın geleceği için önemli olduğundan gelecekte İslam değerlerine daha fazla saygı gösterilmesi önemi bir daha vurgulı. Bu gibi toplantıların ve karşılıklı ziyaretlerin tüm Kosova vataşları için önemi ve değeri belirtilerek, yakında İslam Birliği Başkanın Prizren’i ziyaret etmesi daveti iletilmiştir.