Logo Loading

KDTP Üye ve Sempatizanları Bayramlaşmada Buluştu

KDTP Üye ve Sempatizanları Bayramlaşmada Buluştu

Dün akşam (13.099.2016) Kosova Demokratik Türk Partisi’nde (KDTP) düzenlenen geleneksel bayram buluşmasına KDTP üyeleri, çok sayıda sempatizan ve vatandaş katıldı.

KDTP merkez ofisi önünde düzenlenen bayram kokteylinde bir araya gelen siyasi, ekonomi, eğitim, kültür ve sanat dünyası temsilcileri bayramlaşma yanı sıra güncel konular üzerinde de konuşma fırsatı buldular.

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, bayramlarda kokteylde bir araya gelmenin birlikteliğimizin pekişmesi için olduğu gibi bu geleneği gelecek nesillere taşımak için de önemden olduğunu vurguladı. Bayramın tüm İslam Alemine barış, huzur ve refah getirmesini dileyen Yağcılar, “Anavatanımız Türkiye’nin darbe girişiminden sonra yaşanan zor günleri atlatması, istikrarın hakim olmasını diliyoruz. Türkiye’nin bölgede önemi büyüktür. İstikrarlı bir Türkiye bölgenin de istikrarlı olması demektir” dedi.

KDTP olarak Kosova’nın kalkınması ve her yanlı gelişmesine şimdiye kadar olduğu gibi ileride de katkı vermeye devam edileceğini belirten Mahir Yağcılar, Toplumumuzun daha güçlü olması için çabaların artırılması gereğine işaret etti.

Kosova Meclis Başkan Yardımcısı Fikrim Damka, bayram mesajında dünyada kalıcı bir barışın sağlanmasını diledi. Bayramda gözlenen dayanışmanın her zaman devam etmesi gereğine işaret eden Damka, siyasiler olarak bu yönde elden geleni yapmaya gayret ettiklerini belirtti. KDTP’da bayramlaşma geleneği oluştuğuna işaret eden Damka, bu geleneğin devam etmesi gereğine vurgu yaptı.

Bayramlaşma kokteyline katılanlar hoş bir hava içerisinde geç saatlere kadar sohbet etmek fırsatı buldular.