Logo Loading

KDTP Yetkilileri Sorunları Anlattı Destek İstedi

KDTP Yetkilileri Sorunları Anlattı Destek İstedi

Türkiye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Naci Koru, iki günlük Kosova ziyareti çerçevesinde bugün Prizren’de Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı, Kosova Demokratik Türk Partisi ve Yunus Emre Türk Kültür Merkezi’ni ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.

Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı ziyareti ardından Koru, Kosova Türk Demokratik Partisi yetkilileri tarafından karşılandı. Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Meclis Başkan Yardımcısı ve Milletvekili Enis Kervan, Milletvekilleri Müferra Şinik ve Fikrim Damka ve KDTP Prizren Şubesi Başkanı Levent Buş, Bakan Yardımcısı Koru’ya parti çalışmaları, Kosova’nın siyasi gündemi ve Türk toplumunun sorunlarını anlattılar.

Kosova’da yaşayan Türk toplumunun sağlık, eğitim gibi alanlarda sorunlarla karşılaştıklarını dile getiren yetkililer, çifte vatandaşlık ve Türkçe gazetenin çıkarılması için destek talebinde bulundular.

Türkiye’nin bundan 10 yıl önce farklı ülkelerden destek aldığını belirten Bakan Yardımcısı Koru, şimdi Türkiye’nin ne kadar güçlü bir devlet olduğunu hatırlatarak, her alanda bütün dünyada yaşayan soydaşlara yardım eli uzatmaya çalıştıklarını ifade etti. Milletvekillerin çifte vatandaşlık hakkı verilmesi konusunda taleplerine cevap olarak Koru, Türkiye’nin siyasetinin Türkiye dışında yaşayan soydaşların orada refah ve huzur içinde yaşaması için destek verdiğini söyledi. Dünya ülkelerinde çok fazla Türk soydaşının yaşadığını hatırlatan Koru, Türkiye’nin bu vatandaşların yanında olmaya çalıştığını ifade etti.

Kosova’da Türkçe basılı gazetenin olmamasının eksikliğini dile getiren yetkililer, Bakandan destek olmalarını istedi. Bakan Koru bu konuda desteğin yapılacağını ifade etti.

KDTP ziyareti ardından Bakan Naci Koru, eşi Canan Koru, parti yetkilileriyle Prizren’in tarihi mekanlarını gezdiler.