Logo Loading

KDTP’den Bayanlara Kurslar

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP ve kadınlar derneklerinin ortaklaşa organizasyonu ile sabunlardan figürler üretme kursları, Prizren ve Priştine’de başladı.

Prizren ve Priştine’de Yalova Ticaret Odası Kadın Girişimciler Yönetim Kurulu üyesi Meryem Buhari tarafından verilen sabunlardan figürler üretme kursları kadınlardan ilgi gördü.

Prizren’de Türk Dernekler Evi ve MESK Çok Uluslu Derneği’nde düzenlenen kursların açılışına katılan KDTP Prizren Şubesi Başkanı Levent Buş, ev hanımlarına istihdam alanı yaratmak amacıyla böyle bir girişimde bulunduklarını belirtti. Sabunlardan figürler üretme kursunda en başarılı olan 2 bayanın bir haftalığına Yalova’ya gönderileceğini söyleyen Buş, kursiyerlere başarılar diledi.

Kosova’ya bu üçüncü gelişi olduğunu söyleyen Meryem Buhari, Kosova insanının sıcaklığından etkilendiği için gönüllü olarak kurslar düzenlemeyi teklif ettiğini bildirdi. Kosovalı kadınlarının daha etkili olmasını sağlamak için ekonomik kalkındırılmaları gereğine işaret eden Buhari, Kosova’da bu ve benzeri kursların düzenlenmesi projeleri üzerinde durduklarını ifade etti.

4 hafta sürecek olan sabunlardan figürler üretme kursuna katılmak isteyen bayanlar daha fazla bilgi 044 140 432 telefonundan alabileceklerini duyuran yetkililer kursların yapılma gün ve saatlerini şöyle açıkladılar:

Pazar günü hariç her gün Türk Dernekler Evi’nde saat: 18.00-21.00
Salı, Perşembe ve Cumartesi MESK Derneği’nde  saat: 10.00-14.00

KDTP Priştine Şubesi’nde ise kurslar Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri düzenlenecek. İlgilenenler Nergül Sipahi’den tel: 044 405 391 daha fazla bilgi edinebilir.