Logo Loading

KDTP’den Birlik Beraberlik İftarı

KDTP’den Birlik Beraberlik İftarı

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP geleneksel iftarında 1200’e yakın üye, sempatizan ve davetli beraber orucunu açtı. İftar öncesinde Türkiye’den “Mısra” Topluluğu ilahiler programını sundu.

KDTP geleneksel iftarında hazır bulunanları selamlayan KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, hazır bulunanların ve tüm Müslümanların Ramazanını kutlarken barış, huzur ve refah getirmesi, Kosova’nın, Anavatanımız Türkiye’nin ve Kosova Türk Toplumunun daha kalkınmış olması için duaların esirgenmemesi dileğinde bulundu.

KDTP’nin parti içi seçimleri sürecini tamamladığını ve daha güçlü çıktığını ifade eden Yağcılar, şimdiye kadar olduğu gibi ileride de parti ve toplumumuzun çıkarları yönünde çalışmalara devam edileceğini bildirdi. Yeni yönetimin partinin güçlenmesi üzerinde duracağını belirten Yağcılar, kongre, parti programı ve diğer hedeflerin gerçekleştirilmesi için çabaların devam edeceğini vurguladı.

Konuşmasının sonunda T.C. Priştine Büyükelçisi Songül Ozan’ı kürsüye davet eden KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, görevi sona ermek üzere olan Büyükelçi Ozan’ı Kosova’daki 4,5 yıllık çalışmaları nedeniyle takdir ederken Türk Toplumu adına teşekkür etti.

Bu vesileyle T.C. Priştine Büyükelçisi Songül Ozan’a plaket takdim edildi.

Teşekkür konuşmasında Büyükelçi Ozan, Ramazan ayını kutlarken seçimleri tamamlayan KDTP’ye de başarıların devamını diledi. KDTP ve Kosovalı soydaşlara Türkiye’nin her zaman önem verdiğini belirten Büyükelçi Ozan, birlik ve beraberlik olduğu sürece bu desteğinin artarak devam edeceğini söyledi. Kosova Türklerinin Türkiye-Kosova ilişkilerinin en güçlü bağını ve dostluk köprüsünü teşkil ettiğini söyleyen Büyükelçi Ozan, “Türkiye’de her zaman bir dostunuz var olduğunu unutmayınız” sözleriyle teşekkür etti.

KDTP geleneksel iftar programına Kosova Devlet Bakanı Rasim Demiri, Kosova Meclisi Türk, Boşnak ve Rom milletvekilleri, Makedonya Türk Demokratik Partisi Başkanı Kenan Hasip, Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Kurmay Albay Ömer Faruk Demircioğlu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı heyeti, T.C. Priştine Büyükelçiliği, TİKA, Yunus Emre Türk Kültür Merkezi ve çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi katıldı.