Logo Loading

KDTP’den Büyükelçi Ozan’a Destek Ziyareti

KDTP’den Büyükelçi Ozan’a Destek Ziyareti

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı Mahir Yağcılar, KDTP şube başkanlarıyla birlikte Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan’ı ziyaret etti. Ziyaret sırasında yapılan görüşmede, KDTP yetkilileri , Büyükelçi Ozan’a, 4,5 yıl içerisinde Kosova’da Türk toplumuna verdiği desteklerinden dolayı teşekkürlerini ifade etti. KDTP heyeti, Büyükelçi Ozan’a karşı bir medyada açık mektup şeklinde yayımlaman yazıyı kınayarak, Büyükelçi Ozan’a desteklerini belirtti.

KDTP Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, yakınlarda bu görevden ayrılacak olan Türkiye Büyükelçisini ziyaret ederek, dört buçuk yıl içerisinde yaptığı çalışmaları ve desteklerinden dolayı hem Kosova’daki Türk toplumuna hem de Kosova toplumuna, aynı zamanda Kosova ile Türkiye arasındaki ilişkilere sunduğu katkılarından dolayı hem Bakan hem de parti olarak teşekkürlerini ifade ettiklerini ve Büyükelçi Ozan’a yeni görevinde başarılar dilediklerini belirtti.

“Bu dört buçuk yıl içerisinde yapılan bu çalışmalar bizleri hem güçlendirmiştir, hemde iki devlet arasında daha güçlü bağlar kurulmuştur” şeklinde konuşan Kamu Yönetim Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, son dönemlerde bazı yazıların çıkmasını, konuşmaların yapılmasını, gerek zamanlama , gerek ise gerçekler açısından uygun görmediklerini, parti olarak ta bu konuda her zaman Kosova ve Türkiye arasında ilişkilerin gelişmesi ve özellikle de Kosova’daki Türk toplumunun Türkiye Cumhuriyeti büyükelçileriyle koordinasyonda bulunmasının çok önemli olduğunu vurguladı.

KDTP Başkanı bu görüşmede bugün aynı zamanda partide yapılan son çalışmalardan, tüm şubelerde gerçekleşen seçimlerden bilgi verdiklerini belirterek, 26 Haziran tarihinde KDTP Genel Başkanının seçileceği Kongrenin yapılacağını da bildirdi.

KDTP Başkanı, yeni büyükelçiyle de aynı şekilde istişareler ve koordinasyonda olacaklarını ifade etti.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan da KDTP Genel Başkanı ve şube başkanlarının bu ziyaretleri için teşekkür ederek, partideki son çalışmalardan bilgilendirildiğini söyledi.

Büyükelçi Ozan, “Gerek Türkiye Cumhuriyeti gerek te Türkiye Cumhuriyetinin buradaki temsilciliği ve bütün kurumlarıyla, bütün yerleşim yerlerindeki soydaşlarla her zaman uyum içinde, koordinasyon içinde, sevgi ve saygı ilişkileri içinde çalışıyoruz. Bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Soydaşlarımızın her zaman desteğini, sevgi ve saygısını gördük; bundan da son derece memnunuz. Hepimizin tek amacı var, soydaşlarımızın burada her gün daha da ilerleyen güzel bir konumda olması. Bütün amacımız bunun içindir. Var olan sorunların daha iyi bir şekilde çözülmesi içindir” ifadelerini, kullandı.

Büyükelçi Ozan, bütün Türkiye Cumhuriyeti kurumları, büyükelçilik olarak, büyükelçilikteki her bir kişi olarak soydaşlarla, soydaş toplumumuzun temsilcileriyle bu konuda çalışmaya ve birlikte başarılı sonuçlar almaya devam edileceğine de konuşmasında vurgu yaptı. /kosovaport/