Logo Loading

KDTP’den Geniş Katılımlı Bayramlaşma Töreni

KDTP’den Geniş Katılımlı Bayramlaşma Töreni

Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP geleneksel bayrama buluşmasında KDTP yetkilileri üye, sempatizan ve davetlilerle bayramlaştı.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar hazır bulunanların Kurban Bayramını kutlarken paylaşmanın, dostluğun önemine vurgu yaptı.

KDTP olarak her sene bayramlaşmak için bir araya gelme mutluluğunu ifade eden Yağcılar konuşmasının devamında şöyle dedi:
“Çalışmalarımızın temel amacı toplumumuzun güçlü olması, Kosova’mızın kalkınması, Kosova ile Türkiye arasında ilişkilerin geliştirilmesidir. Bu yönde Sayın Büyükelçimiz, Komutanımız ve Türkiye kurum yetkililerinin çabaları için teşekkür etmek istiyorum. Bu bayramda da kurban yardımlarıyla Kosovalıların yanında olan Türk Kızılay’ı ve diğer kurum ve kuruluşlara da teşekkür ederim. ”

Hazır bulunanlara sağlık, mutluluk ve huzur; toplumumuza refah dünyaya da barış dileyen Yağcılar, herkesin Kurban Bayramını kutladı.

Türk Toplumuna Türkçeyi ve Türk kimliğini korurken dini değerlerimizi de nesilden nesile taşıdıkları için teşekkür eden T.C. Priştine Büyükelçisi Songül Ozan, Türk Toplumunun birlik ve beraberliğinin Türkiye için çok önemli olduğunu belirtti.

Selamlama konuşmalardan sonra KDTP Geleneksel Bayramlaşması kokteyle devam etti.

 

daha fazla fotoğraf için tıklayın…

Kaynak: Kosovahaber.net