Logo Loading

KDTP’den Görkemli İftar Buluşması

KDTP’den Görkemli İftar Buluşması

Kosova Demokratik Türk Partisi- KDTP dün akşam (25.05.2017) geleneksel iftarını verdi. İftar yemeğine parti üst düzey yöneticileri, üyeleri, sempatizanları, sivil toplum kuruluşlar temsilcileri, Türkiye kurum ve kuruluşlar temsilcileri ve 1000’nin üzerinde davetli katıldı.

Hazır bulunanları selamlayan KDTP Genel Başkan Mahir Yağcılar, Ramazan’da üye ve toplum temsilcileriyle birlikte oruç açmak mutluluğunu ifade ederken Kosova ve tüm dünyada istikrar ve huzur ortamının hüküm sürmesini, Anavatanımız Türkiye’nin güçlü ve bundan böyle de kalkınmış bir şekilde devam etmesi, toplumumuzun kalkınması ve temsiliyetin artması dileklerinde ifade etti. “Parti olarak bundan böyle de bir olacağız, daha güçlü olacağız ve her fırsatı toplumumuz geleceği ve çıkarları için kullanacağız” diyen Mahir Yağcılar, iftara katılan yetkililer ve davetlilere teşekkürlerini ifade etti.

Konuşmasına Ramazan kutlamasıyla başlayan Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, KDTP’ye iftar sofrasında buluşturduğu için teşekkürlerini ifade etti. Bu Ramazan’da da ne yazık ki dünyada pek çok yerde insani değerleri ayakların altına alındı ve vicdanları sızlattığı pek çok olay yaşandığına işaret eden Büyükelçi Kıvılcım Kılıç, “Bizlere düşen görev sahip olduğumuz insani değerleri muhafaza etmek, gelecek nesillerin mutluluğu ve huzuru için bu bilinci yerleştirmektir. Bunun için de her şeyden önce toplumda istikrar ve refahın yerleşmesini temin etmek gerekir ki bunu ancak ve ancak birlik ve bütünlük sağlanırsa; bireylerin birbirine sevgi, saygı ve anlayışı ile mümkün olabilir.” dedi.

Konuşmasının devamında Büyükelçi Kıvılcım Kılıç “Kosova’daki huzur ortamının en yapıcı unsuru” olarak nitelendirdiği Türk Toplumuna da mesajı vardı:
“Sizleri her daim birlik içinde görmek istiyoruz. Ülkemizin sağladığı destekten en iyi ve en etkili şekilde, bu şekilde istifade edebileceğinize inanıyoruz.”

Ramazan’ın sağladığı manevi olgunluğu fırsat bilerek çekişmeler, dargınlık ve kırgınlıklara son verilmesi çağrısında bulunan Büyükelçi Kıvılcım Kılıç; “İftar sofralarında sergilediğimiz bu birlikteliğin hep daim olmasını, hiç bozulmamasını temenni ediyorum. Bizler de tüm kurumlarımızla en başından bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sizin yanınızda, sizi desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

KDTP geleneksel iftar gecesinde Bölgesel Kalkınma Bakanı Rasim Demiri, Prizren Belediye Başkanı Mytaher Haskuka, Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç, Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Cem Sinan Barım, çok sayıda milletvekili, kurum ve kuruluşlar temsilcileri hazır bulundu.