Logo Loading

KDTP’den Görkemli İftar Buluşması

KDTP’den Görkemli İftar Buluşması

11 ayın sultanı Ramazan ayı vesilesiyle KDTP’nin geleneksel olarak düzenlendiği iftar’da, Kosova’nin her yerinden gelen davetlilerimizle iftarımızı açtık. Iftar yemeğinin ardından konuşmalarında KDTP genel başkanı ve Kamu Bakanı Mahir Yağcılar: “Bizleri bir araya getiren ve bu akşamda sizleri aramızda görmekten duyduğum mutluluğu ifade ediyorum. Ramazan ayının birleştirici ruhunu bu akşam hep birlikte yaşıyoruz; umuyorum ki bu birlikteliğimiz daim olsun. Yaşadığımız topraklar birliğin ve hoşgörünün en güzel örneklerinden birini teşkil ediyor, hep böyle kalacağına inanıyorum” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar da konuşmalarında Ramazan ayının toplumumuzu birleştiren bir değer olarak gördüğünü söyledi.

Kosova Cumhuriyeti Başbakanı sayın Ramush Haradinaj : “Arnavutlar dünyadaki en eşsiz örneği temsil ediyorlar çünkü, kendileri farklı dinlere, ritüellere ve geleneklere aitler, ancak bir dilleri ve vatanları var ve her zaman başkalarına saygı duyuyorlar.
Bugün sayın Mahir Yağcılar’ın Prizren’deki iftara davetlerinden dolayı onur duydum.

Kosova Türkleri, yüzyıllardır yoldaşlarımızdır ve bizler için gelecekte de büyük bir değer olacaktır.” dedikten sonra oruçlarını ifa eden herkesin ibadetlerinin kabul olmasını diledi.