Logo Loading

KDTP’den görkemli kampanya açılışı

KDTP’den görkemli kampanya açılışı

Prizren’in Maraş Restoranında Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP resmi olarak seçim kampanyasını başlattı. Kalabalık sayıda katılım gerçekleştiği kampanya açılış konuşmasını KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar yaptı. Açılış konuşmasında Başkan Yağcılar Kosova’nın devlet olma yolunda gelinen süreçte imza atılan başarılı çalışmalara, mücadele ile elde edilen haklara ve ileriye dönük önemli adımların atıldığını vurguladı. Kosova Türk toplumunun yönetici ve temsilcileri olarak sorunların çözülmesinde, gençlere istihdam sağlanmasında, eğitimin kalitesini artırmada ve daha birçok alanda geniş kitlelere hitap edecek kapasitede çalışmalar yürütüklerini dile getirdi.  İleriye dönük projelerden de örnekler sunan Yağcılar özetle şu noktalara değindi;  Ekonomi kalkınma,  yatırımların kolaylaştırılması, Kamu hizmetlerinin, hızlandırılması ve kalitesinin artırılması, Huzur, güvenlik, çevre, güvenlik ve temizliğin sağlanması, Derneklerin desteklenmesi ve Türk kültür merkezlerinin inşa edilmesi, bunun akabinde ihtiyaç duyulan Tük dilinde televizyon, radyo, gazete, dergi yayınlarının gerçekleşmesi, Sosyal ve dayanışma projelerinin desteklenmesi ve aile değerlerinin korunması, Türk dilinin kullanılması, Türkçe eğitim ve kültürün devamlı geliştirilmesi, Hukuk üstünlüğü, yasaların uygulanması gerekliğine işaret etti.

Kalabalığa gelecekle ilgili projelerini başlıklarla anlatan KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, yerel seçimlere göre oylamanın ve oy kullanmanın daha farklı olduğunu anlatmaya çalıştı. İlk önce partinin yani 57 numaranın KDTP’nin oylanması gerekliğine işaret eden Yağcılar, ondan sonra en fazla beş adayın oylanabileceğini söyledi. Bugüne kadar partiye destek olan herkese teşekkür eden Yağcılar, “Bu süreci toplum olarak birlik ve beraberlik içinde geçirmemiz gerekmektedir. Toplumun gereceği için herkes bu süreçte elini taşın altına koymakla yükümlüdür. Zaman KDTP’yi destekleme zamanıdır. İki milletvekilinin bizim parti çatısı altından çıkmamız gerekmektedir. 50 kişilik milletvekili listemiz seçimleri ne denli ciddiye aldığımızın göstergesidir. Bir daha tekrarlamakta fayda görüyorum; aday veya adayları desteklemek için önce 57’ye Kosova Demokratik Türk Partisine oy vermeniz gerekmektedir. Son olarak herkesi 8 Haziran günü aile ve arkadaş çevremizle birlikte oy kullanmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

KDTP milletvekilleri 50 adayından Prizren asılı olan 19 adayın kısaca biyografisinden notlar getirilirken, listede sıralama numaraları belirtildi. Konuşma ve tanıtımın ardından kokteyle geçilerek, KDTP milletvekilleri adayları toplu fotoğraf çektirdikten sonra davetlilerle yakından ilgilenerek sohbet etme fırsatı buldular.