Logo Loading

KDTP’nin geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği, bu akşam Gilan’da gerçekleştirildi.

KDTP’nin geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği, bu akşam Gilan’da gerçekleştirildi.

KDTP’nin geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeği, bu akşam Gilan’da gerçekleştirildi. Bu anlamlı günlerde Gilan’da yaşayan partililerimizle buluşmanın mutluluğunu yaşarken, katılımın yoğun olması bizlere ayrı bir gurur yaşattı.

Düzenlenen bu anlamlı iftar gecesine Genel Başkan Mahir Yağcılar, Prizren, Priştine, Yanova ve Gilan Şube Başkanları yanı sıra, KDTP milletvekili adayları, parti yöneticileri de iftar yemeğinde yer aldı. Gecede açılış konuşmasını yapan KDTP Gilan Şube Başkanı Kadir Hüseyin “Bugüne kadar hep birlikte büyük işler başardık. Geleceğimiz için, eğitimimiz için, dilimiz için hep KDTP’de birleştik, çalışmalarımızı bu çatı altında yürüttük. Şimdi yeniden 11 Haziran seçimlerinde aynı adreste buluşma zamanı. Bizi biz yapan, güçlü yapan KDTP’dir. Sizleri bir kez daha KDTP’de, 26 numarada birleşmeye davet ediyorum” dedi.

Gecede Genel Başkan Mahir Yağcılar yaptığı konuşmada, 11 ayın sultanı Ramazan ayında iftar yemeğinde bir araya gelmekten mutluluk duyduklarını belirterek, “Bizlerden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen başta siz değerli Gilanlı Türkler, Partililerimiz ve Şube yönetimine huzurlarınızda bir kez daha teşekkür etmek isterim” dedi. Başkan Yağcılar sözlerine şöyle devam etti: ”Her daim değerli teşkilat mensubu üyelerimizle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ramazan ayının bu güzel günlerinde erken seçime girmemiz bugünlere farklı bir anlam yüklemekte. KDTP her zaman halkın gücüyle hareket etmiş, seçimlerde de her zaman başarılar elde edip herkesi gururlandırmıştır. KDTP olarak 3 temel prensip üzerinde özellikle durduk. 1. Temsiliyeti arttırmak ve entegrasyonu sağlamak, ki bu alanda da en önemli atılımları eğitim ve kültür alanında yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. 2. Önemli prensibimiz Kosova’nın kalkınması ve bağımsızlık sürecidir. Amacımız Kosova’mızın güçlenmesi, kalkınması ve gelişmiş ülkeler çıtasını yakalamasıdır. Bu uğurda Türkiye ile olan ilişkilerimizi bir hayli önemli görüyoruz, ki bu ilişkiler bizim 3. önemli prensibimiz olarak önümüze çıkmakta. KDTP olarak bu çalışmalara devam edeceğizdir. Bunu 11 Haziranda tekrar güçlendirmek ve 26 numarada buluşmak en büyük temennimizdir. Seçimlerden güçlü çıkmak başlattığımız bu önemli misyonumuzun sürdürülebilir olması için çok önemlidir” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu anlamlı iftar yemeğinde Gilan’da yaşayan siz değerli vatandaşlarımızda buluşmak bizleri bir hayli mutlu ederken, Parti olarak tekrar Ramazan-ı şeriflerinizi en içten dileklerimizle kutlarız.