Logo Loading

“KDTP’nin Gençlik Açılımları” Adlı Panelle Gerçekleştirildi

“KDTP’nin Gençlik Açılımları” Adlı Panelle Gerçekleştirildi

Parti olarak bugün seçim kampanyasının açılışını Prizren “Ukshin Hoti” üniversitesinde, “KDTP’nin Gençlik Açılımları” adlı panelle gerçekleştirdik. Genel Başkan Mahir Yağcılar, Milletvekili adayları ve üniversite öğrencilerinin katıldığı panelde KDTP’nin Gençlik politikaları üzerinde durulmuştur.

Konuşmasında partinin gençlik politikaları üzerinde duran Genel Başkan Mahir Yağcılar, “Parti olarak temel değerlerimizin en üst kademelerde gençler yer almaktadır. Parti teşkilatlarımızda da çok sayıda gencin varlığı ve partimizi genel ve yerel düzeyde gençlerin temsil ediyor olması bunu açık bir şekilde gözler önüne sermektedir. Parti olarak bugüne kadar siz gençlerden gelen her tür talebe cevap vermeye ve sizlerin yanında yer almaya özen gösterdik. Bundan sonraki süreçte de bu konuda her tür desteği vermeye hazır olduğumuzun sözünü veriyorum. Sizden beklentimiz partide daha aktif olarak yer almanız ve karar alma mekanizmalarında daha fazla gencimizin yer almasıdır” şeklinde konuştu.

Partinin öğrencilerin yüksek eğitimde eğitim görmeleri ile ilgili partinin yapmış olduğu çalışmalardan da gururla bahseden Başkan Yağcılar, “Büyük Öğrenci Projesinden bugüne dek parti olarak öğrencilerimizin Türkiye’de eğitim görmeleri noktasında öncülüğünü yaptık. YTB’nin öğrenci seçiminden sonra çıkan boşluğu kapatmak adına Türkiye Cumhuriyeti Yüksek Öğrenim Kurumu ile yapmış olduğumuz anlaşma ile öğrencilerimizin burslu olarak okumalarına ön ayak olduk. Bunun dışında bugün sizlerin de okuduğu “Ukshin Hoti üniversitesinde Türkçe bölümlerin açılması konusunda mücadelelerimizin bir sonucudur. Bu sonucun birer canlı meyvesini de siz değerli gençler oluşturuyorsunuz. Parti olarak budan sonra da gençlere ve siz öğrencilere yönelik her tür desteği sunmaya ve sizin istemlerinizi hayata geçirmeye özen göstereceğiz” şeklinde konuştu.

Kosova’da 11 Haziranda genel seçimlerin yapılacağına da vurgu yapan Başkan Yağcılar, güçlü bir Kosova Türk Toplumu için güçlü bir KDTP’ye ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapmıştır. Bu yıl da partinin başarılı ve çeşitli bir milletvekili listesine sahip olduğunun altını çizen Yağcılar, “Milletvekili listemiz her kesime hitap edecek değerli kişilerden oluşmaktandır. Sizden beklentimiz 11 Haziran günü partimize destek olarak toplumumuzun hak ettiği temsiliyeti devam ettirmesidir. Gün birlik günüdür ve hepinizi seçim günü 26’daki partimiz KDTP’yi desteklemeye davet ediyorum” şeklinde sözlerini noktaladı.

Panelin ikinci konuşmacısı genç milletvekili adayı Ertan Simitçi’de konuşmasında partinin gençlere verdiği önem üzerinde dururken, bunun en somut örneğinin kendisi olduğuna vurgu yaparak, “KDTP gençlerin en üst kademelerde temsil edildiği örnek alınması gereken Türk Toplumunun atar damarıdır. Parti teşkilatı genç yaşta olmama rağmen bana güvenerek Prizren Belediyesinde Ekonomi ve Maliye Müdürü olarak atayarak gençlere gösterdiği değeri açıkça göstermiştir. Ben de bir genç olarak sizleri en iyi bir şekilde yerel yönetimlerde temsil etme gayreti içinde oldum. Beklentim de ileriki süreçte eskiden olduğu gibi bu seçimlerde de 26 numaraya KDTP’ye destek olamaya devam etmenizdir. 11 Haziran günü geleceğiniz için 1 saatinizi ayırın, sizi en iyi şekilde temsil edebileceğinizi düşündüğünüz adayları destekleyin” şeklinde konuştu.