Logo Loading

Konu: Basın Bildirisi

Konu: Basın Bildirisi

Değerli kamuoyu,

Bugün, Kurila Aile Hekimliği Merkezinin açılışı esnasında Meclis Başkan Yardımcısı ve Parti Genel Sekreterimiz Fikrim Damka’nın şahsına yönelik sözlü hakaret ve Türk toplumuna yönelik incitici ifadelerde bulunan, Prizren Belediyesi Kamu Hizmetleri Müdürü Hasan Hasani’nin bu hareketini tasvip etmediğimizi ve kınadığımızı tüm kamuoyuna bildirmek istiyoruz.İlgili şahsın, halkın oylarıyla milletin vekilliğini kazanmış olan vekilimizden ve toplumumuzdan ivedilikle özür dilenmesini talep ediyoruz.
Diğer taraftan, Bayrampaşa Belediyesi “Bereket Konvoyu ile Kardeşlik Sınır Tanımaz” etkinliği kapsamında her yıl Prizren Şadırvan merkezinde Prizrenlilere yönelik iftar yemeği vermektedir. Bu yıl da, 21 Haziran 2016 tarihinde yapılması düşünülen ve çok önceden başvurusu yapılan izin talebinin, yine ilgili müdür tarafından red edilmesi herkes tarafından şaşkınlıkla karşılandığını ve derhal bu yanlışı düzeltmesini resmi olarak talep ettik. Parti olarak da, son dakikaya kadar düzeltilmesi için gerekli mücadeleyi sürdüreceğimizi kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz.
Bu gibi olumsuzlukların Kosova ile Türkiye ülkeleri arasında ilişkileri zedeleyici sonuçlar doğurabileceğinden dolayı parti olarak, bu tür yanlışların bir an önce düzeltilmesini beklentisini taşıdığımızı bildirmek istiyoruz.

Saygılarımızla,

Kosova Demokratik Türk Partisi
Prizren Şubesi

Tarih: 20 Haziran 2016