Logo Loading

Konu: Prizren Şubesi Yönetim Kurulu toplantısı

7 Ocak 2009

Değerli Basın Mensupları,

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP), Prizren Şubesi Yönetim Kurulu 6 Ocak 2009 Salı günü Şube Başkanı Orhan Lopar yönetiminde “Prizren Belediyesi Logosu” maddesiyle toplandı. Toplantıda, ilk belediye meclis toplantısında tekrar görüşülecek olan Prizren Belediyesi Logosu konusu tartışıldı ve şube olarak bu konuda takınacak olan tutum belirlendi.

Şube Başkanı, yapmış olduğu küçük bir inceleme sonucunda Prizren Belediye Meclisinin usule ilişkin geçersiz olarak kabul etmiş olduğu logoyu kullanıma soktuğunun altını çizerken, bunun yasalara ve uluslararası belgelerin ihlali niteliğinde olduğunu savundu.

Belediye Başkan Yardımcısı ve Meclis üyeleri de geçenlerde kabul edilen logonun üçte ikiyle değil de oy çokluğuyla kabul edildiğine dikkat çekerken, bu yüzden de logonun geçersiz olduğunu ve tekrar görüşülmesi gerektiğini belirttiler.

Yönetim Kurulu üyeleri yapmış olduğu tartışmalar sonucunda, yapılacak olan yeni logo ile ilgili meclis toplantısında KDTP Belediye Meclis Üyelerine tam destek verilmesi konusunda fikir birliğine varırken, üyelere Türkçenin de içinde yer alacağı logonun savunulması konusunda tam yetki verildi.

Saygılarımızla,

Kosova Demokartik Türk Partisi
Prizren Şubesi Başkanlığı