Logo Loading

Kosova 13. Yaşını Kutluyor

Kosova 13. Yaşını Kutluyor

Tam bağımsızlık ve devletleşme mücadelesini her alanda sürdüren Kosova Cumhuriyeti bugün 13. yaşını kutluyor!

Çok kültürlü ve etnik yapısı ile bölgenin önemli ve söz sahibi ülke olma konusunda emin adımlarla çalışmalarını sürdüren devletimiz, Anayasal ve siyasi temeller üzerinde yükselmeye ve güçlenmeye devam etmektedir.

Resmi olmayan seçim sonuçları ile ciddi değişimlerin yaşanmasının beklendiği Kosova Cumhuriyeti’nde beklentiler istikrarlı, anayasal ve demokratik ilkelere saygı duyan, ekonomik alanda iyileşmelere ve gelişmeye yol açan, karşı karşıya olduğumuz pandemi sürecini etkili bir biçimde yönetebilen ve kurumlar arası ilişkileri sağlamlaştıracak bir hükümetin kurulmasıdır.

Kosova Türk toplumu, Kosova Meclisi’nde Türk toplumunu temsil edecek olan KDTP ve Kosova Türk sivil toplum kuruluşları, Kosova’nın bağımsızlık ve devletleşme sürecine inancı ve desteği ise her zaman olduğu gibi tamdır.

Önümüzde yoğun bir gündeminin olduğu Kosova Cumhuriyeti’nin, bu süreçte her türlü desteğe ihtiyacı bulunmaktadır.

Bağımsızlık ve devletleşme sürecinde Kosova Cumhuriyeti’ne bugüne dek sunmuş olduğu desteklerinden dolayı Türkiye Cumhuriyeti’ne ayrıca teşekkür ediyoruz. Güçlü ve samimi bir dost ülkeyle mükemmel ilişkilerimizin olmasının gururunu her zaman yaşayacağız.

13. yaşını kutlayan Devletimizin gelişmesi ve güçlenmesi için daima çalışacağız. Kosova Türk toplumu olarak anayasal, siyasal, kültürel, eğitim, kimlik ve ekonomik kalkınma mücadelemiz hiç şüphe yok ki Kosova Cumhuriyeti’ne olan bağlılığımızın ve inancımızın da bir göstergesidir. Çünkü bu ülke hepimizin!

#Kosova13