Logo Loading

Kosova Demokratik Türk Paritsi Heyeti Liplyan’da

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar ve Yanova Şubesi Başkanı Skender Bikliç bugün Lipyan Belediye Başkanı Xhevat Olluri ile görüştüler. Dostane atmosferinde geçen görüşmede KDTP yetkilileri, Yanova`da bir yıl önce kurulan KDTP Şubesi çalışmalarından ve yeni ofisin hizmete açılmasından bilgiler verdiler.
Genel Başkan Mahir Yağcılar, Yanova’da tüm toplulukların beraberlik, karşılıklı saygı ve hoşgörü içinde yaşamasından duyduğu memnuniyeti dile getirirken bunun devamı ve gelişmesi için elden gelen çabayı sunacağını da belirtti. Genel Başkan Mahir Yağcılar, Lipyan ve Yanova’da istihdam, eğitim ve altyapı alanlarında KDTP’nin destek olacağını da bildirdi.

KDTP Yanova Şubesi Başkanı Skender Bikliç, Yanova’daki durumla ilgili bilgi verirken Lipyan Belediyesi’nden beklentilerden de söz etti. Bikliç, Yanova’daki Türk topluluğunun diğer topluluklarla barış ve dostluk içerisinde yaşadığını da vurguladı.

Daveti kabul ettiğini ve en kısa sürede Yanova’yı ziyaret edeceğini bildiren Lipyan Belediye Başkanı Xhevat Olluri, Lipyan Belediyesinin ileride Yanova ile ilgili ortak projeleri gerçekleştireceğini, yol ve eğitim alanında desteklerinin artacağını belirtti.