Logo Loading

Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Yağcılar ve Heyeti, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyarete etti

Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Yağcılar ve Heyeti, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’ı ziyarete etti

Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı ve Bakan Mahir Yağcılar, Milletvekilleri Fikrim Damka ve Müfera Şinik ile birlikte Ankara ziyareti çerçevesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Sayın İsmail Kahraman’ı makamında ziyaret etti. 15 temmuz darbe girişimi nedeniyle zor günleri atlatan Türkiye Cumhuriyeti kurumları ve Türk halkına olan desteği ifade etmek amacıyla gerçekleşen ziyarette, Kosova Türk toplumu adına, darbe girişimi sırasında şehit düşenler için başsağlığı ve tüm Türk halkına geçmiş olsun dilekleri ilettildi. Bakan Yağcılar, devamında şunları ifade etti:
“Bizler, Kosova Cumhuriyetinin bir bakanı olarak, Kosova Demokratik Türk Partisinin genel başkanı olarak, milletvekilerimizle beraber Kosova ve kosovalı Türklerden sevgi ve muhabetleri getirdik. Sizinle beraberiz, sizleri destekliyoruz, Türkiye Cumhuriyeti devletini, anavatanımızı destekliyoruz. Darbeye hayır dedik, hayır diyoruz, sizler gibi bizlerde meydanlara çıktık, uzak olmamıza rağmen, seslendik, darbeyi lanetledik. Hamdolsun Allahın takdiri, milletin iradesi, Sayın Cumhurbaşkanı, sayın Başbakan ve tüm parti ve milletvekilerin kararlı duruşu, Türkiyeyi ve bölgeyi felaketten kurtarmıştır. Biz her zaman dedik, şimdi de diyoruz Güçlü Türkiye, güçlü Balkanlar demektir. Bu gücün daimi kalması için dua ediyoruz, milletin iradesi bizim de irademizdir. En zor günlerimizde bizlerin yanıbaşımızdaydınız, en fazla ihtiyacımız olduğu zaman desteklerinizi esirgemediniz, acımızı paylaştınız, başarılarımızı atrırdınız. Bizde şimdi sizin yanındayız, sizlerleyiz. Allah bir daha ne bizlere ne sizlere böyle acılar göstermesin. O talihsiz gece atılan her kurşun bizi de yaralamıştır, üzmüştür. Bizler sizlerle dayanışma içerisindeyiz, demokrasi ve özgürlüğü en büyük nimet olarak biliyoruz, bu nimete, bu vatana hainde bulunanları kınıyoruz. Türkiye güçlüdür, Türkiye bu zorlukları atlatacaktır, hiç şüphemiz yoktur. Bundan böylede o pozitiv ve şefkatli gücünü bölgeye yansıtacaktır. Birlik ve beraberlik içerisinde güçlü liderlere sahip olan Türkiyemizin kararlı adımlarla yoluna devam edeceğini biliyoruz. Bizler tekrardan başta Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sizlere, başbakan sayın Binalı Yıldırıma, tüm parti liderlerine ve milletevkilerine, bugüne kadar sunulan desteklerden dolayı şükranlarımızı sunuyoruz.”
Heyet ayrıca 15 Temmuz gecesi darbe girşimi sırasında atılan bombalar sonucunda TBMM binasının hasar gören bölümlerinde de incelemelerde bulundu.