Logo Loading

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Gençlik Kolu” Öğretmenleri Unutmadı

“24 Kasım Öğretmenler Günü” vesilesiyle KDTP Prizren Şubesi Gençlik Kolu, “24 Kasım Öğretmenler Günü” vesilesiyle KDTP Merkez ofisinde öğretmenlere kokteyl düzenledi. Prizren’de Türkçe eğitimde görevli hemen hemen tüm öğretmenler kokteylde yer aldı.

Gençlik Kolu Başkanı Enis Kervan, yaptığı konuşmada “bizleri biz yapan öğretmenlerimizi aramızda görmek mutlulukların en büyüğüdür, en kutsal meslek olan öğretmenlik mesleğinin ağır olduğunu, hele hele bu şartlarda sizlerin verdiğiniz mücadele ve katkılarınızı asla unutmayacağız. Anne, baba ve öğretmen bizler için vazgeçilmez üçlüdür, bundır bütün öğretmenlerimizi bu akşam aramızda görmeyi istedik. Hepinizin teker teker öğretmenler gününü kutlarım..” dedi. Ardından KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar ve KDTP Prizren Şubesi Başkanı Ercan Şpat öğretmenlere kutlama konuşmalarında, mesleklerinin ağır olduğunu, fedakarlık istediğini söylediler ve ağır şartlarda elden geleni yaptıkları için takdirlerini belirttiler. Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Müferra Şinik, tüm öğretmenler adına KDTP Gençlik Kolu ve Başkanı Enis Kervan’a bu anlamlı jestleri için teşekkürlerini sundu.

Duygulu anların yaşığı buluşmada, öğretmenlerimiz ve Prizren Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü adına, Sn. Müvedet Bako, Sn. Liriye Dişo, Sn. Şefkat Kaçanik, Sn. Ferhat Derviş, Sn. Abdullah Mağden ve Sn. Özcan Micalar birer konuşma yapıp KDTP Gençlik Koluna ve Başkanına, KDTP Genel Başkanı ile KDTP Prizren Şubesi Başkanına bu anlamlı jestleri için teşekkürlerini sunarken duygularını paylaştı. Ayrıca öğretmenler karşılaştıkları güçlüklerden bahsederken, hep birlikte çözüm yolları arı. Buluşmanın devamında KDTP Gençlik Kolu üyeleri öğretmenlere tükenmez seti hediye etti.

24 Kasım 2005