Logo Loading

Kosova Heyeti Balkanlar Yerel Siyaset Buluşmasina Katildi

Kosova Demokratik Türk Partisi’nden  (KDTP) Levent Buş, Rifat Krasniç ve Abdullah Pirçe, Kosova Demokratik Birliği’nden  (LDK) Gazmend Meyzini ve Yeni Kosova için İttifak Partisi’nden  (AKR)  Omer Daku’dan oluşan Kosova heyetşi Bursa’da düzenlenen “Balkanlar Yerel Buluşması’na” katıldı.

Evsahibi Türkiye yanı sıra Kosova, Romanya, Bulgaristan, Yunanistan ,Sırbistan, Makedonya, Karadağ ve Arnavutluk’tan katılan 16 siyasi parti temsilcisi, ortak dostluk bildirgesini imzaladı.

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’nın düzenlediği Bursa-Balkanlar Yerel Siyaset Buluşması, Almira Otel’de düzenlenen oturumla sona erdi. Toplantıya 9 ülkenin 23 şehrinden 16 siyasi partinin 44 mensubuyla birlikte Bursa adına AK Parti İl Başkanı Sedat Yalçın, Bursa milletvekilleri, belediye başkanları, ilçe başkanları, il yöneticileri, ilçe yönetimleri katıldı. Toplantıya katılan çok sayıda davetli arasında Bursa’daki Balkan ve Rumeli Türklerinin toplandığı göçmen derneklerinin yöneticilerinin yanı sıra, Anadolu kentleri hemşehri derneklerinin başkan ve yönetimleri de hazır bulundu.

Balkanların yerel siyasetçilerini buluşturan toplantıya Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç ve Bekir Bozdağ ile Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, AB Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı birer kutlama ve başarı mesajıyla katıldı.