Logo Loading

Kosova Heyeti, Türkiye Kamu İhale Kurumu Ziyaretinde

Kosova Heyeti, Türkiye Kamu İhale Kurumu Ziyaretinde

Kosova Kamu Yönetimi Bakanlığı, Kosova İhale Acentesi ve Kamu Denetleme Kurumu tarafından oluşan heyet, Türkiye Kamu İhale Kurumu ziyaretinde bulunuyor.

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar başkanlığında, Bakan Yardımcısı Hajredin Hyseni, Denetleme Kurulu Başkanı Hysni Hoxha ve Kamu İhale Acentesi Başkanı Safet Hoxha ve diğer yetkililerin katılımıyla Türkiye Kamu İhale Kurumu Başkanı Kazım Özkan ile görüşmeler gerçekleşti. Toplantıda iki kurum arasında işbirlik ve tecrübelerin aktarılması, mevzuatın karşılaştırması, şikayet-inceleme sistemi ve özellikle e-ihale konuları ele alındı.

Kamu Yönetim Bakanlığının e-devlet konusunda öncü ve sorumlu kurumu sıfatıyla iki kurumun e-ihale konusunda işbirliğin sağlanılması, T.C.  tecrübelerinden yararlanmak ve desteklerin sağlanılması için aktif rol oynamaya hazır olunduğu ifade edildi.

Türkiye Kamu İhale Başkanı da kamu ihaleler konusunda ilerlemelerin gerçekleştiğini ve e-ihale konusunda önemli yolun kat edildiğini ifade ederek bu ve diğer konularda desteklerini sunabilme kapasiteye sahip olduklarını ifade etti. Görüşmeler gün içerisinde ayrıcalıklı olarak kamu ihale hakkında sunum, kamu ihale mevzuatı, kamu ihale düzenlemeleri, şikayet-inceleme sistemi, ilan sistemi ve e-ihale sistemi karşılıklı tecrübelerin aktarılmasıyla ele alındı.

Görüşmeler bugün T.C.  Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in katılımıyla devam edecektir.