Logo Loading

Kosova ile Eskişehir Arasında Ticaret Gelişecek

Kosova ile Eskişehir Arasında Ticaret Gelişecek

Kosova Demokratik Türk Partisinin girişimiyle, KDTP Prizren Şube Başkanı Levet Buş, Priştine Şube Başkanı Cüneyt Ustaibo, Prizren Belediyesi Meclis üyesi Ergin Kala, Milletvekili Hamza Bale, ESNAF derneği başkanı Ediz Çabrat, Zeytarlar Derneği adına Florent Kabash ve 25 değişik sektörlerden iş adamı ile birlikte Eskişehir Ticaret Odasını ziyaret etti.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Sn. Harun Karaca konuşmasında bu ziyarete sebep olan KDTP Prizren Şube Başkanı Levent Buş’a teşekkür etti. Eskişehir ve Kosova Prizren şehri kardeş şehir olması yanında ekonomik olarak da var olan iş hacmini daha da artması gereksimini duymaktadır. Eskişehir iş adamlarına seslenerek “Kosova’ya gidip yatırım yapmak atalarımızdan kalan bir borçtur” diye seslendi.

KDTP Priştine Şube Başkani Cüneyt Ustaibo, Kosova yatırımlara açık bir ülke, sizler ile Kosova da bulunan yatırımcılarımızın bu buluşması ileriye yönelik büyük bir adim olacaktır.

Toplantı sonrası Kosova ve Eskişehir İs adamaları ikili görüşmeler ile çalışmalarına devam ettiler. Ayrıca Eskişehir Sanayi Bölgelerinde incelemelerde bulunan iş adamları ileri yönelik çalışmaların ilk adımların atıldığını belirttiler.

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şube Başkanı Levent Buş amacımız Prizren’i başta olmak üzere Kosova’yı tanıtmak. Ekonomik olarak eğer biz Prizrenimize katkı sunmuşsak ne mutlu bizlere ve bunun devamının geleceğini ifade etti

Ardından ESNAF is Adamları Derneği Başkanı Ediz Çabrat Günün anısına Prizren tablosu takdir etti.