Logo Loading

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Adıyaman Valisi’nı Kosovaya Davet Etti

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Adıyaman Valisi’nı Kosovaya Davet Etti

Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar bir günlük Adıyaman ziyaretinde bulundu. Ziyaret esnasında Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ı makamında ziyaret etti.

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, kendisine gösterilen yakın ilgiden dolayı çok memnun olduğunu belirterek, “Türk halkı ve Adıyaman insanını çok sıcak ve misafirperver gördüm. Bizler de Kosova Cumhuriyeti Devletini kalkındırmaya çalışıyoruz. Bu konuda Türkiye’nin büyük tecrübelere sahip olduğunu biliyorum. Bizler Kosova Cumhuriyeti olarak her alanda Türkiye’nin tecrübelerinden faydalanarak tarihi dostluklarımızı pekiştirmek istiyoruz. Amacımız Kosova ile Türkiye arasındaki ilişikleri daha da geliştirmektir. Bu ziyaretimizde bizlere gösterdiğiniz sıcak ilgi ve misafirperverlikten dolayı teşekkür ediyor ve siz değerli Valimi Kosova’ya davet ediyorum ”dedi.

Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcıların ziyaretinden büyük onur ve şeref duyduğunu belirten Vali Mahmut Demirtaş, “Kosova ile tarihi ve kültürel bağlarımız bulunmaktadır. Kardeşlerimizi Adıyaman’da ağırlamaktan büyük onur ve mutluluk duyuyoruz. Adıyaman ilimiz, sahip olduğu tarihi ve turistik yerlerle adeta bir açık hava müzesi konumundadır. İlimiz engin tarihine paralel olarak, son derece zengin bir kültür potansiyeline sahip olup, bir huzur ve barış kentidir. İlimize gerçekleştirdiğiniz ziyaretten dolayı büyük onur ve mutluluk duyuyoruz ”dedi.

Valilik ziyaretinde Valilik şeref defterini imzalayan Kosova Cumhuriyeti Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Vali Mahmut Demirtaş tarafından Adıyaman’a özgü kilim ve Çelikhan ilçesindeki Yüzen Adacıkları sembolize eden bir plaket takdim edildi.