Logo Loading

Kosova Öğretmenler Derneği’ni ziyaret

Kosova Öğretmenler Derneği’ni ziyaret

Bugün Genel Başkanımız Fikrim Damka ve Milletvekillimiz Fidan Brina Jılta, T.C. Priştine Büyükelçisi Sn. Çağrı Sakar, T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, Kosova Eğitim Müşaviri Sn. Atanur Çağlayan’la birlikte Kosova Öğretmenler Derneği’ni ziyaret etmişlerdir.

Türkçe eğitim ile ilgili son gelişmeler, anaokulu ve ilk okul 1. sınıf öğretmenleriyle bu yıl yapılacak yeni kayıtlar, eğitimde var olan sorunların çözümü için atılacak adımlar, pandemi döneminde öğretmenlerimizin çalışmaları ve eğitim üzerine diğer konular görüşülmüştür.

Partimizin en fazla önem verdiği konuların başında gelen Türkçe eğitim konusunda, Prizren, Mamuşa ve diğer şehirlerde özverili bir şekilde sorunların saptanması ve çözüme kavuşması için yapılacak çalışmalarda en büyük desteği sunacağına dikkati çekerek, Kosova Öğretmenler Derneği ile birlikte hareket edileceği hususunda fikir birliğine varılmıştır.
Türkiye Cumhuriyeti kurumlarıyla işbirliği içerisinde Kosova Eğitim Bakanlığı’nda açılacak Türkçe eğitime ayrılacak bir ofisin destekleriyle ileriye dönük önemli adımların atılacağı ve merkezi düzeyde kolaylıklar sağlanacağına vurgu yapılmıştır.

Partimiz her daim Kosova’da Türkçe eğitim husunda özen göstermiş ve Türkçe eğitimde görev alan tüm öğretmenlerimizin çalışmaları ve sorunları ile yakından ilgilenmiştir.
Bugünden sonra da Türkiye Cumhuriyeti kurumları ve Kosova Öğretmenler Derneği ile daha verimli ve etkili bir şekilde, güzel yarınlar ve daha kaliteli eğitim için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürecektir.