Logo Loading

Kosova Türk Öğretmenler Derneğinin IV. Kurultayı Başladı

25 Aralık 2006 tarihinde 4. Kosova Türk Eğitimi Kurultayı Prizren’de başladı. Kosova Türk Öğretmenler Derneği organizasyonuyla gerçekleştirilen kurultayın birinci oturumunda Kosovalı öğretmenleri Türk Dünyası Öğretmenler Birliği Genel Başkanı Şaip Özcan ve Balkan Türkleri Derneği Samsun Başkanı İzzet Altuntaş selamladı ve desteklerini belirttiler.

Kurultayın 1. oturumunda Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Müferra Şinik ise KTÖD’nin kuruluş amacı, eğitimin sorunlarından bahsetti.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar ise yaptığı konuşmada: “Türk eğitimi bizler için her zaman en önemli bir konu olmuştur. Bizler hem şahsi hem de parti adına daima eğitime destek olmaya çalışmış ve öğrencilerimize daima destek olmuşuzdur. Bundan böyle de öğrencilerimize ve eğitimimize karşı desteklerimiz devam edecektir. Bu ister okul öncesi, isterse üniversite her zaman elimizden gelenin fazlasını yapmaya çalışacağız” dedi.

Sn. Bedrettin Koro, “Kosova’da Türkçe eğitim- öğretimde öğrenci, kadro, kitap sorunları ve çözümlerinden bahsederken, Sn. Orhan Volkan da 1999-2006 yıllarında Prizren’de Türk eğitiminden, İsa Sulçevsi de milli konular ve müfredat konusunda tebliğlerini sundu.