Logo Loading

Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Ömer Faruk Demircioğlu Kosova’daki görev süresi bitmesi vesilesiyle Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcıları ziyaret etti.

Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Ömer Faruk Demircioğlu Kosova’daki görev süresi bitmesi vesilesiyle Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcıları ziyaret etti.

Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Ömer Faruk Demircioğlu Türkiye Cumhuriyeti’nin her zaman Kosova Cumhuriyeti ve Kosova halkının yanında olacağını bir kez daha vurguladı.Kendisinin Kosova’da bir yıl görevi süresince çok olumlu proje ve faliyetlere imza attıklarını aynıca yeni gelen komutanla bereber Kosova Türk Barış Gücünün bugüne kadar yapılan faaliyetlerin ve ileride yeni projelerin de yapılacağını ileti.

Sn..Albay Demircioğlu ziyaret vesilesiyle 2 Eylül devir teslim töreninde Bakan Yağcılar’ ın katilmasıyla onur vereceklerini de ifade etti.
Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Albay Demircioğlu’na ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken Kosova Türk Barış Gücü’nün varlığının, Kosova halkı için önem taşıdığını özellikle Kosova Türkleri için öneminin büyüklüğünü ifade etti.

Bakan Yağcılar Bakanlık nezdinde bugüne kadar yapılan faaliyetlerden ve Türkiye Cumhuriyeti ile işbirliğinin çalışmalarını dile getirdi.
Bakan Yağcılar aynı zamanda Genel Başkanı olduğu Kosova Demokratik Türk Partisi’nin çalışmalarını ve ileriye dönük hedef ve projelerini anlatı.Aynıca Kosova Türk Barış Gücünün Kosova dernekleri ile yapılan ortak faaliyetlerden dolayı memnuniyetlik duyduğunu belirti.

Bakan Yağcılar Türk Taburunun çalışmalarındaki başarısı ve Kosova halkına yapmış oldukları yardım ve desteklerinden dolayı Albay Demircioğlu ‘na hem Bakanlık adına hem de Kosova Türkleri adına teşekkür etti.

Görüşme kişilikli teşekkür hediyeleri ile sona erdi.