Logo Loading

Kosova Türkiye Ticaret Odası-KTTO’ndan, Başkan Damka’ya Ziyaret

Kosova Türkiye Ticaret Odası-KTTO’ndan, Başkan Damka’ya Ziyaret

Bugün Genel Başkanımız ve Meclis Başkan Yardımcımız Fikrim Damka’yı, Kosova Türkiye Ticaret Odası-KTTO Başkanı Abdurrahman Balkız ve beraberindeki heyet ziyaret ettiler.

Hükümette alınan görevlerle birlikte ileriye dönük yapılabilecek işbirliği konuları, iki ülke arasında karşılıklı ticari ilişkilerin geliştirilmesi, ekonomik kalkınma ve yeni hükümetin mali paketleri yanısıra bütçenin tekrardan gözden geçirilmesi gibi önemli konular üzerinde değerlendirmeler yapıldı.

Türk yatırımcıların daha fazla teşvik edilerek Kosova’nın ekonomik kalkınmasına destek olması yönünde çalışmaların yapılmasının öneminden bahsederek, Kosova’nın ekonomik kalkınma mücadelesinde atılması gereken adımlar ve pandemi nedeniyle oluşan ekonomik istikrarsızlıklar sonrasında izlenecek yolların doğuracağı sonuçlar hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

Meclis Başkan Yardımcımız Fikrim Damka, Kosova’da Türk iş insanlarının yapacağı yatırımlara merkezi düzeyde kolaylıklar sağlanacağını ve Kosova-Türkiye ikili ilişkilerinde şekillenen girişimlerin destekleneceğini vurguladı.