Logo Loading

Kosova Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden Ziyaret

Kosova Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nden Ziyaret

Kosova Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan yardımcısı, sekreteri ve finans sorumlusu, Genel Başkanımız ve Meclis Başkan Vekilimiz Fikrim Damka ve Milletvekilimiz Fidan Brina-Jılta’yı ziyaret ettiler.

Görüşmede, merkezi Edirne olan Kosova Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği-KOYDD tarafından gerçekleştirilen faaliyetlere ilişkin bilgilendirme yapılmasının ardından, Türkiye’de öğrenim gören öğrencilerin yaşadıkları sorunlara yönelik çözümler, yeni kayıt yapan öğrenciler konusunda sunulabilecek yardımlar ve oryantasyon çalışmaları görüşüldü.

Kosova’dan Türkiye’de öğrenim görülen en yoğun ilin Edirne olması, Trakya Üniversitesi’nin önemi, özellikle küresel salgın sebebiyle öğrencilerimize yapılması gerekli olan çalışmaların bu ilde yoğunlaştığı konularına dikkat çekildi.

Başkan Fikrim Damka, Türkiye’de eğitim gören öğrenciler için yapılabilecek çalışmalar konusunda öğrenci birlikleri ile birlikte işbirliği içinde olmanın öneminden bahsederken, her daim öğrencilerin yanında olduklarını ve destek sunulacağını belirtti.

#BizBirlikteykenVarız #BirlikteGüçlüyüz