Logo Loading

Kosova’da Türkçe Eğitim Sorunları Görüşüldü

Kosova’da Türkçe Eğitim Sorunları Görüşüldü

Genel Başkanımız ve Kamu Yönetimi Bakanımız Mahir Yağcılar, T.C Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem ve T.C Priştine Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç`ı resmi makamında karşıladı.

Kosova Cumhuriyetinin kurulan yeni kabinesinde de görevine devam eden Bakanımızı tebrik eden T.C Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, hükümete yürüteceği çalışmalarında başarılar diledi.
Bakan Yağcılar, Sayın Erdem`in nezaket ziyaretinden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getirirken, yönettiği Bakanlık düzeyindeki çalışmalar hakkında Bakan Erdem`i bilgilendirdi.

Görüşme esnasında, iki ülke arasındaki eğitim alanında sürdürülen işbirliği konuları hakkında görüş alış verişinde bulunan bakanlar, Kosova`daki Türk toplumunun eğitim ihtiyaçları konusunu da ele aldılar.
Bakan Yağcılar, Türkiye Cumhuriyeti`nin ülkemize yapmış olduğu ve sürekliliğini koruyan yardım ve desteklerden dolayı teşekkürlerini dile getirirken, ileriye yönelik yapılacak ortak proje ve faaliyetler hakkında da Sayın Erdem ile istişarede bulundu.

Kosova ile Türkiye arasındaki yakın ilişki ve çok taraflı işbirliğinin önemine değinen taraflar, iki ülke arasındaki bağların güçlü olduğunun altını çizerek bundan böyle de bu ilişkilerin daha fazla geliştirileceğini yinelediler.