Logo Loading

Kosova’da Türkçe Eğitim’de Teknolojik Atilim Projesi Mamuşa’da Başlatıldı

Kosova’da Türkçe Eğitim’de Teknolojik Atilim Projesi Mamuşa’da Başlatıldı
“Kosova’da Türkçe Eğitimde Teknolojik Atılım” projesi kapsamında bugün, Mamuşa Belediyesi’nde Anadolu İlk ve Ortaöğretim Okulu’nda tören düzenlendi.
Törene Bölgesel Kalkınma Bakanımız ve Genel Başkanımız Fikrim Damka, T.C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Milletvekillerimiz Fidan Brina Jılta ve Enis Kervan, Mamuşa Belediye Başkanımız Abdülhadi Krasniç, T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, T.C. Priştine Eğitim Müşaviri Şerafettin Turan, TİKA Kosova Koordinatörü Cihan Dinçer, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanı Albay Fatih Cansız, Yunus Emre Enstitüsü Kosova Müdürü Mehmet Ülker, Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Erol Kala katıldı.
Proje kapsamında tören, protokol konuşmalarının ardından öğrencilerin sahnede İstiklal Marşı okumalarıyla devam etti.
Tören sonunda, T.C. Priştine Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği’nin aracılığıyla ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın finansmanı ile Kosova’da Türkçe eğitim gören öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştirildi.
Tabletlerine kavuşan çocuklarımızın gülen yüzleri ve mutlulukları güne damgasını vurdu. Parti olarak geleceğimize destek olmaya, eğitimimize sahip çıkmaya, çocuklarımızı mutlu etmeye devam ediyoruz.