Logo Loading

Kosova’da Türkçe Eğitim’de Teknolojik Atılım Projesine Prizren’de Devam Edildi

“Kosova’da Türkçe Eğitimde Teknolojik Atılım” projesi kapsamında bugün, Prizren’de Ortakol Gençlik Merkezi’nde tablet dağıtım töreni düzenlendi.
T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın finansmanı ile T.C. Priştine Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği’nin aracılığıyla, T. C. Priştine Büyükelçiliği, Partimiz, Öğretmenler Derneği ve Türk Temsil Heyeti işbirliğiyle Kosova’da Türkçe eğitim gören öğrencilere tablet dağıtımı gerçekleştirildi.
Törene Bölgesel Kalkınma Bakanımız ve Genel Başkanımız Fikrim Damka, T.C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Milletvekilimiz Enis Kervan, T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, T.C. Priştine Eğitim Müşaviri Şerafettin Turan, Yunus Emre Enstitüsü Kosova Müdürü Mehmet Ülker, Kosova Türk Temsil Heyet temsilcileri, Prizren Belediyesi meclis üyelerimiz Levent Buş ve Sevil Liman Kazaz ile Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Erol Kala katıldı.
Proje kapsamında tören, protokol konuşmalarının ardından öğrencilerin sahnede İstiklal Marşı okumalarıyla devam etti.
Tabletlerine kavuşan çocuklarımızın gülen yüzleri ve mutlulukları güne damgasını vurdu. Parti olarak geleceğimize destek olmaya, eğitimimize sahip çıkmaya, çocuklarımızı mutlu etmeye devam ediyoruz.