Logo Loading

KOSOVA’DA TÜRKÇE EĞİTİMDE TEKNOLOJİK ATILIM

KOSOVA’DA TÜRKÇE EĞİTİMDE TEKNOLOJİK ATILIM
“KOSOVA’DA TÜRKÇE EĞİTİMDE TEKNOLOJİK ATILIM” projesi kapsamında , Prizren’de öğrencilere tablet, çanta ve kırtasiye dağıtımları yapıldı.
Geleneksel olarak her yıl düzenlenen ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı’nın finansmanı ile T.C. Priştine Büyükelçiliği Eğitim Müşavirliği’nin aracılığıyla, T. C. Priştine Büyükelçiliği, Partimiz, Öğretmenler Derneği ve Türk Temsil Heyeti işbirliğiyle “Kosova’da Türkçe Eğitimde Teknolojik Atılım” projesi bu yıl yeniden Türkçe eğitime başlayacak olan minikleri sevindirdi.
Programa Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka , T.C. Priştine Büyükelçisi Tunç Angılı, Milletvekillerimiz Enis Kervan ve Fidan Brina Jılta, T. C. Prizren Başkonsolosu Celal Doğan, Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Recai Yılmaz, T. C. Priştine Büyükelçiliği Eğitim Müşaviri Şerafettin Turan, Tika Koordinatörü, Kosova Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Erol Kala ve Parti temsilcilerimiz katılım sağladı.
Üç yıldır devam eden proje kapsamında, Kosova çapında Türkçe eğitime kaydını yaptıran öğrencilerin tümü, akıllı tabletler, çanta ve kırtasiye yardımlarından yararlanacak.
Aynı zamanda 1. ve 2. öğrencilerimizin aldıkları burslar da devam edecek.
Önümüzdeki günlerde Mamuşa, Priştine, Mitroviça, Gilan-Dobruçan’da dağıtımlara devam edilecek.