Logo Loading

Kosova’dan KDTP Heyeti Balkan Haftasında

Kosova’dan KDTP Heyeti Balkan Haftasında

Eskişehir’in Türk Dünyası 2013 Kültür Başkenti seçilmesi ile Balkan Haftası etkinlik ve kutlamaları düzenlendi. Balkan Haftası etkinlikleri çerçevesinde Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna daveti üzere Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ve KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar ve Milletvekilleri Fikrim Damka, Müfera Şinik ve Enis Kervan ve Mamuşa Belediye Başkan yardımcısı Abdülhadi Krasniç’ten oluşan heyetle kutlamalara katıldılar. Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti çerçevesinde gerçekleşen haftaya TBMM Milletvekilleri, Karadağ Başbakan Yardımcısı Rafet Husoviç, Makedonya TDP Genel Başkanı Kenan Hasip ve Devlet Bakanı Hadi Nezir, Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan milletvekilleri ve kültür grupları katıldı.
Ziyaret esnasında Kosova heyeti tüm delegasyonlarla ikili görüşmelerde bulunurken özellikle Vali Güngör Azim Tuna’yla sağlık, kültür, eğitim ve ekonomi konusunda fikir alışverişinde bulundu. Vali Tuna’yla görüşmeler esnasında gelecekte Kamu Yönetimi Bakanlığı ve Prizren Belediyesi ile ilgili yeni projeler hakkında fikir alış verişinde bulunuldu, bu vesileyle KDTP heyeti tarafından Eskişehir Valisi Tuna’ya tebrik ve başarı mesajları iletilerek, Kosova’ya da davet edildi.
Heyet Eskişehir dönüşünde İstanbul’da Prizrenliler Kültür ve Dayanışma Derneğinin örgütlediği Rumeli Open Karate turnuvasına katıldı. Turnuva kapanış törenine İstanbul Milletvekilleri Hüseyin Bürge ve Şirin Ünal, Bayrampaşa Belediyesi başkanı Atilla Aydıner, Rumeli Dernekleri Konfederasyonu Başkanı Ayhan Bölükbaşı, Tek Rumeli TV yönetim Kurulu başkanı Atilla Baykal ve çok sayıda diğer konuklar katıldı. Kosova’ya temsil eden sporcular Kosova heyeti tarafınca tebrik edildi ve yarışmalarda başarılar dilendi.