Logo Loading

Kosovalı Bakan Yağcılar, Türkiye’den Destek İstedi

Kosovalı Bakan Yağcılar, Türkiye’den Destek İstedi

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Kosova’nın yeni bir devlet olarak pek çok konuda Türkiye’den büyük destek aldığını söyledi. Yağcılar, ülkesinin her konuda Türkiye’nin desteğini ihtiyacı olduğunu kaydetti.

Mahir Yağcılar, Bursa Valisi Şahabettin Harput’u makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Harput, Kosova’nın Türkiye için önemli bir ülke olduğunu belirtti.

Vali Şahabettin Harput, “Bursa’da 2 milyon 700 bin, Türkiye’de de 75 milyon Kosovalı var. Bu ifade ne kadar bütünleştiğimizin göstergesidir. Bu ziyaretten büyük mutluluk duydum. Her ziyaretin hem nezaket, hem de ticari ve kültürel iş birliğini içeren yanları vardır. Kosova’nın süratle kendi ayakları üzerinde durması ve bu geçiş dönemini iyi değerlendirmesi lazım.” diye konuştu.

Konuk Bakan Mahir Yağcılar ise Kosova’nın yeni bir devlet olarak pek çok konuda Türkiye’den büyük destek gördüğünü belirtti. Yağcılar, “Kosova’nın bundan sonra da desteğe ihtiyacı var. Dostluklarımızı geliştirmek istiyoruz. İlişkilerimize ekonomi ve ticareti de katarsak çok daha iyi olur. Kosova’nın her türlü desteğe ihtiyacı var. Çalışmaların bundan sonra da devam etmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Harput konuk Bakan’a İznik çinisi hediye ederken, Bakan Mahir Yağcılar ise Harput’a Kosova figürü hediye etti.