Logo Loading

Kosovalı Gençler Alanyada

Kosovalı Gençler Alanyada

Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Gençlik Kolları üyeleri, incelemelerde bulunmak üzere Alanya’ya geldi.

Kosova Demokratik Türk Partisi üyesi gençler, ilk olarak Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan’ı makamında ziyaret etti. KDTP Gençlik Kolları Sekreteri Cengiz Kovaç, Alanya’da olmaktan mutlu olduklarını söyledi.

Alanya’ya, Kaymakam Hulusi Doğan’ın daveti üzerine geldiklerini anlatan Kovaç, ”Türkiye’ye, özellikle Alanya’ya gelmek istediğimizi kendisine internet aracılığı ile bildirdik. O da bizi kırmayarak davet etti. Alanya’yı tanımamıza vesile oldu. Tatilimiz süresince Alanya’da bulunan bazı siyasi parti temsilcilerini de ziyaret etmek istiyoruz” dedi.

Kaymakam Doğan da Kosovalı gençlerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ”Kosova Cumhuriyeti yeni kurulmuş bir ülke. Türkiye Cumhuriyeti ise Türk cumhuriyetlerinin ağabeyi konumunda. Bağımsız Kosova Cumhuriyeti yakında büyük bir ülke olacak. Kosova’da yaşayan Arnavutlar ve Boşnaklar, Türklerle uzun süredir birlikte yaşamalarından dolayı zaten kardeş milletler” diye konuştu.

Doğan, Kosova’da ”Antalya” adlı bir cami yapıldığını, Alanyalılar’ın da Karadağ’da bir cami yaptırdıklarını sözlerine ekledi.

50 kişiden oluşan grup Alanya’da bir hafta boyunca incelemelerde bulunacak. Grup daha sonra İstanbul’a geçecek.