Logo Loading

Kosovalı Türklerin Heyeti Denktaş’ın Cenaze Törenine Katıldı

Kosovalı Türklerin Heyeti Denktaş’ın Cenaze Törenine Katıldı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, bugün son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze törenine Kosova’dan Meclis Başkan Yardımcısı Enis Kervan, Yerel Yönetim Bakanı Yardımcısı Rifat Krasniç ve milletvekili Müfera Şinik’in oluşumundaki heyet te katıldı.

Dün KKTC’ne giden Kosovalı Türklerden oluşan heyeti KKTC Meclis Başkanı Hasan Bozer ve Meclis Başkan Yardımcısı Mustafa Yektaoğlu tarafından karşılandı.

KKTC Cumhurbaşkanı sarayında bugün taziye defterini heyet adına Müfera Şinik imzaladıktan sonra, Kosova heyeti KKTC yetkilileriyle görüştü.

Sabah ayriyeten Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Bakan Egemen Bağış’la da birebir görüşme fırsatı olan Kosova Türkleri heyeti, Kosova Türk topluluğu, KDTP ve tüm Kosova Türk kurumları adına taziyelerini iletti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Ahmet Davutoğlu ve Egemen Bağış’la ise bazı güncel konular ve Kosova Türklerinin beklentilerinden söz edildi.

Ayrıca MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Meclis Başkan Yardımcısı Enis Kervan, milletvekili Müfera Şinik ve Bakan Yardımcısı KDTP Genel Başkan Yardımcısı Rifat Krasniç görüşerek, taziyelerini ilettiler.