Logo Loading

Kosovalılar Çifte Bayram Kutluyor

Kosovalılar Çifte Bayram Kutluyor

Kosova Demokratik Türk Partisi geleneksel bayram kokteyline yüzlerce KDTP üyesi, sempatizanı ve çok sayıda davetli katıldı. KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar, BM Genel Kurulu Kosova Karar Tasarısını hatırlatarak Kosovalıların çifte bayram kutladıklarını ifade etti.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar’ın daveti üzere bu akşam Prizren’de birkaç yüz KDTP üyesi, sempatizanı ve çok sayıda davetli geleneksel bayramlaşma kokteylinde bir araya geldi.

Kosova, Türkiye ve KDTP bayraklarıyla süslenen “Besimi” Restoranında bir araya gelen siyasi, ekonomi, eğitim, kültür ve sanat dünyası temsilcileri bayramlaşma fırsatı yanı sıra güncel konular üzerinde fakir alışverişinde de bulunma fırsatı buldular.

KDTP Genel Başkanı Mahir Yağcılar Kosovahaber’e yaptığı açıklamada, Ramazan ve dolayısıyla bu ay vesilesiyle yapılan faaliyetlerin birlik ve beraberliğimizi güçlendirdiğini, bayram buluşması da bunun bir devamını oluşturduğunu söyledi.

Kosova ve dünya Müslümanlarının Ramazan Bayramını kutlayan Mahir Yağcılar şöyle konuştu:

“Bu akşam sohbet ortamında parti ve daha geniş toplum üyelerimizle güncel konuları ve Kosova geleceğini konuşma fırsatını bulduk. Dün akşam Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Kosova karar tasarısı bizleri daha da mutlu etti. Bu bayramımız çifte bayram olmuştur. Diğer yandan KDTP toplumumuzun önderi olarak Kosova Türk Topluluğu’nun gelişmesi ve haklarının korunması için çaba harcadığı gibi Kosova’nın da her yanlı kalkınması ve siyasi güçlenmesi için katkılarını sunmaktadır. KDTP bu yönde ileride de çabalarına devam edecektir ve Kosova’nın Avrupa Birliği ile bütünleşmesinde katkıda bulunacaktır”