Logo Loading

LDK Kadın Kollarından KDTP Kadın Kollarına ziyaret.

Hafta içerisinde KDTP Prizren Şubesi Kadın Kolunu LDK Kadın Kolları Genel Başkanı Milletvekili Melihate Ndergoli ve LDK Prizren Şubesi Kadın Kolu üyeleri ziyaret ettiler.

Ziyaret sırasında KDTP Prizren Şubesi Kadın Kolu Başkanı Nuran Malta misafirlere KDTP Prizren Şubesinin Kadın Kolu üyelerini, çalışmalarını ve projelerini tanıttı. Malta, oy potansiyeli en büyük olan LDK’nın kadın kollarıyla her tür proje ve çalışmada işbirliğine hazır olduklarını vurguladı. Malta, KDTP Kadın Kollarının da LDK’ya böyle bir ziyaret amaçladıklarını, buna rağmen LDK Kadın Kolları tarafından gerçekleştirilen bu ziyaretten memnun kaldıklarını ifade etti.

LDK Kadın Kolları Genel Başkanı Milletvekili Melihate Ndergoli, yaptığı konuşmada, “LDK Kadın Kolları olarak ancak Kosova’nın bağımsızlığından yana olan herkesle işbirliğine hazırdır. Bu bağımsız Kosova’da Türkler yerini en iyi şekilde alacaklardır. Bağımsızlık yönünde sadece Arnavut kadının değil, Türk kadının da büyük bir yol katetmesi ve mücadele vermesi gerkiyor. Prizren şehri çeşitli toplulukların entegrasyonu açısından örnek bir şehir. Biz LDK olarak buna çok olumlu bir gelişme olarak bakıyoruz. Kosova’da yarınların herkes açısından güzel olacağını inanıyoruz. Biz de sizleri her zaman bekleriz” dedi.

Ardından sözü alan LDK Prizren Şubesi Kadın Kolu üyeleri, savaş öncesinde olduğu gibi savaş sonrasında da Türkiye’nin katkılarını unutmak imkansız olduğunu söylediler. Bilhassa her yıl 20 kadar Arnavut öğrencisinin hiçbir ücret talep edilmeden Türkiye’de, Türkiye Hükümetinin hesabına üniversite eğitimi görebildiklerini kaydeden LDK Kadın Kolları üyeleri, ayrıca Türkiye ile Kosova Sağlık Bakanlıkları arasında varılan anlaşma ile sağlık alanında büyük bir işbirliğin var olduğunu belirttiler. Türk ve Arnavut ulusunun dini ile kültürel açıdan birçok ortak değeri paylaştığının altını çizen LDK’lı kadınlar, bu ortak değerlerin her iki toplum arasındaki dostluğu daha da pekinleştirdiğini vurguladılar.