Logo Loading

Lopar: “KDTP büyük bir partidir”

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi seçim çalışmaları çerçevesinde Cuma akşamı Emin Durak ilkokulunda, Tabakhane ve Yeni Mahale semt sakinleriyle bir araya geldi. Yerel seçimlerde KDTP adaylarının tanıtımının yapıldığı toplantıda, parti seçim stratejisi, seçim çalışmaları ve nasıl oy kullanılacağı ile ilgili seçmenler bilgilendirdi.

KDTP Prizren Belediye Başkanı Orhan Lopar, 15 Kasımda yapılacak olan seçimlerin önemine değindiği konuşmasında herkesi Kosova Türk Toplumunun vazgeçilmezi olan KDTP’ye destek olmaya davet etti. Yeni düzenlemelerle yerel yönetimlerin eskiye nazaran daha fazla önem kazandığının altını çizen Başkan adayı Lopar, bu yüzden yerel seçimlerin ciddiye alınması gerektiğini bu yüzden de herkesin seçim günü oy kullanmak için sandık başına çıkması gerekliliğine işaret etti. Prirzen’i Prizrenlilerin yönetme zamanı geldiğine vurgu yapan Lopar, herkesi şehri temsil eden KDTP’ye destek olamaya ve seçim günü 60’ı oylamaya davet etti. KDTP’nin Kosova için olmasa da Prizren için büyük bir parti olduğunun altını çizen Orhan Lopar, 15 Kasımda toplum olarak KDTP’nin büyüklüğünün tescilleneceğini söyledi.

Belediye Başkan olması durumunda gerçekleştirmeyi düşündüğü projelerden de bahseden Başkan adayı, belediye meclis adaylarını da seçmenlere tanıttı. Belediye meclis üyelerinin hepsinin de kaliteli ve her kesime hitap edecek nitelikte olduğuna vurgu yapan Lopar, seçmenleri önce 60’ı sonra da istedikleri adayı oylamaya davet etti.

Belediye Başkan Adayının konuşması ardından adaylar kendilerini ve neden aday olduklarını seçmenlere ifade etme fırsatını da yakaladılar.

Belediye Başkan Adayı ve Belediye Meclis Adayları Pazartesi 20:00 (2 Kasım) 17 Kasım ilk okulunda semt sakinleriyle bir araya gelecektir.