Logo Loading

Lopar: Kimliğimiz, dilimiz, dinimiz, kültürümüz, sanatımız, yarınlarımız için KDTP

Lopar: Kimliğimiz, dilimiz, dinimiz, kültürümüz, sanatımız, yarınlarımız için KDTP

Kosova Demokratik Türk Partisi Prizren Şubesi seçim masası 15 Kasımdaki seçim çalışmaları çerçevesinde 17 Kasım ilk kulunda semt sakinleriyle bir araya geldi. Tisa nehrinde hayatını kaybeden Kosovalı gençlerin anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan toplantıda, parti belediye başkan adayı ve meclis üyeleri seçmenlere tanıtılırken, parti seçim programı, stratejisi, çalışmaları da seçmelerle paylaşıldı.

KDTP Prizren Belediye Başkan Adayı Orhan Lopar, Prizren şubesinin seçim çalışmalarından bahsederek, şube olarak seçimlerden beklentinin yüksek olduğuna vurgu yaptı. Türk toplumu ve KDTP’nin Prizren’in önemli bir yapı taşı olduğunun altını çizen Başkan Adayı, “Prizren’e bir Türk Beldiye Başkan olmadan Prizren kurtulmayacaktır. Bu yüzden de bizler Prizren’e talibiz. Bunun için de hepinizin desteğine ihtiyacımız var. Bu güne kadar Prizren’in bütün yatırımları etraf köylere yapılırken, şehrimiz bu yatırımlardan mahrum bırakıldı. Prizren’in suyunu dahi köylere taşınarak şehrimiz susuzluğa mahkum bırakıldı. Biz iktidara gelince bütün buralara sahip çıkacağız. Prizren’i bizden daha iyi bilen olmadığı için şehrimize bizden daha iyi de kimse sahip çıkamaz” diye konuştu.

KDTP’nin Türk toplumunun geleceğinin teminatı olduğunu bu yüzden de hepimizin 15 Kasım günü partimize sahip çıkmamızın gerekliliğine dikkat çeken Lopar, kimliğimiz, dilimiz, dinimiz, kültürümüz, sanatımız, yarınlarımız için KDTP 60’ı oylamamız isteminde bulundu.

Başkan Adayı Orhan Lopar’ın konuşmasının ardından belediye meclis üyeleri seçmenlere kendilerini tanıtma ve neden aday olduklarını ifade etme fırsatını yakaladılar. Bütün adaylar önce 60’ın oylanmasının sonra da seçmenin istediği belediye meclis adayını seçme dileminde bulundular.

KDTP Prizren Şubesi bu akşam 3 Kasım saat 19:00 da Kurila ilkokulunda seçmenlerle bir araya gelecektir.