Logo Loading

Mahir Yağcılar: Bu Zaferle Gücümüze Güç, Birliğimize Birlik Kattık

Mahir Yağcılar: Bu Zaferle Gücümüze Güç, Birliğimize Birlik Kattık

Değerli halkım,

Öncelikle 8 Haziran günü bize duyduğunuz güven ve desteklerinizden dolayı hepinize teşekkür etmek istiyorum. Sizlerin desteğiyle büyük bir başarıya imza attık. Bu başarı sadece Kosova Demokratik Türk Partisinin başarısı değil toplumsal bir başarıdır. Seçim kampanyası döneminde de ifade ettiğim gibi güçlü bir KDTP güçlü bir topluma eşdeğerdir. Bu zaferle gücümüze güç, birliğimize birlik kattık. Toplum olarak seçim sonuçları neticesinde bölünmeye dur diyerek, tek çatı altında toplumsal çıkarımızı korumayı seçtiğimiz açık bir şekilde görülmektedir. Bu da toplum olarak birlik ve beraberliği ne denli istediğimizi açıkça göstermektedir. Seçimlerde bu konuda önemli bir sınav verdiğiniz gibi bundan sonraki amacımız bu uğurda mücadele ederek, toplumsal birliği tamamlamaktır. Seçimlerden önce de yaptığım birlik çağırılarını korkaklık ve teslimiyet olarak görenlere de seslenmek istiyorum, “bizim çağrımızın altında korku değil” samimiyet vardı o yüzden birlik ve beraberlik üzerinde yoğunlaştık. Seçim sonuçları da bizim ne düşündüğümüzü kanıtlar niteliğindedir. Kosova’da toplum olarak hem sayı hem de tarihsel süreci dikkate aldığımızda bura Türklerinin bölünme lüksü bulunmamaktadır. Bu yüzden de her konuşmamda buna karşı olduğumu ve birlikte tek liste altında yarışma konusunda herkesi sürece davet ettim. Çağrılarım demagojik yorumlarla farklı yerlere çekilerek, halk yanlış yönlendirilmeye çalışılmıştır. Ama halkımız neyin doğru olduğuna demokratik bir şekilde karar vermiştir.

Yaptığım birlik çağrılarımı samimi ve siyasi olarak görenlerine bir daha seslenmek istiyorum, Kosova Demokratik Türk Partisi çatısı Türk toplumunun gerçek adresidir. Kapılarımız herkese açıktır. Türk Toplumunun çıkarlarının korunması adına görev almak isteyen herkes geleceğimizin bir parçası olabilir. Bu çağrıyı yaparken ne bir oy kaygımız var ne de başka bir şey. Buradaki tek gayemiz toplumu birleştirmek ve toplumsal konularda tek yürek olabilmektir. Seçim sloganımızda da ifade ettiğimiz gibi “şimdi tek yürek olma zamanı” sizlerin de katılımıyla “bir olalım KDTP olalım”. Güçlü bir KDTP, Güçlü bir Kosova Türk Toplumudur.

Bir daha seçim sürecinde emeği geçen herkese teşekkür ederken, 8 Haziranda bizlere sahip çıkan halkımıza da minnettar olduğumuzu açıklıkla ifade etmek istiyorum.

Saygılarımla

Kosova Demokratik Türk Partisi
Genel Başkanı
Mahir Yağcılar