Logo Loading

Mahir Yağcılar İstanbul’da Öğrencilerle Buluştu

Mahir Yağcılar İstanbul’da Öğrencilerle Buluştu

İSTANBUL – Kosova Cumhuriyeti Çevre Ve Alan Planlama Bakanı Sayın Mahir Yağcılar 3 Ocak Cumartesi akşamı İstanbul’da “Kosova’nın Geleceği Ve Kosova’da Türk Toplumunun Yeri” konulu konferansa katıldı.

Kosova’nın geleceğine yönelik düşünce ve planlarını konuklarla paylaşan Çevre Ve Alan Planlama Bakanı, Kosova’daki Türk toplumunun yerini ve özellikle Türk toplumunun Kosova’nın bağımsızlığından sonra üstlenmiş olduğu rolü anlattı. Kosova’nın kalkınması için Türkiye’de eğitim gören gençlerin ülkelerine dönmelerinin kaçınılmaz olduğunu anlatan Yağcılar, Avrupa Birliği yolundaki Kosova’da yerel dillerin ve İngilizcenin bilinmesi durumunda mezun gençlerin iş sıkıntısı çekmeyeceğini savundu.

Kosovalı öğrencilerin İstanbul temsilcisi Salih Sallah’ın moderatörlüğünde yapılan konferansa yüz ellinin üzerinde konuğun katıldığı görüldü. İstanbul’da okuyan Kosovalı öğrencilerin yoğun olarak ilgi gösterdiği toplantıya İstanbul’da bulunan Rumeli kökenli sivil toplum örgütlerinin de ilgisi büyüktü. Öğrencilerin sorularının da cevap bulduğu konferansta sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de görüşlerini paylaştı.

İstanbul Atatürk Öğrenci Yurdu Konferans Salonunda düzenlenen konferanstan önce yurt yemekhanesinde öğrencilerle sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Mahir Yağcılar akşam yemeği yediler.