Logo Loading

Genel Başkanımız Mahir Yağcılar Terör Saldırısını Lanetledi

Genel Başkanımız Mahir Yağcılar Terör Saldırısını Lanetledi

Ankara’da gerçekleşen son terör saldırısını şiddetle kınayan Kamu Yönetimi Bakanı ve KDTP Genel Başkanımız Mahir Yağcılar, Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğü ve ekonomi gücü Türkiye vatandaşları için önemli olduğu kadar bizler Türkiye dışında yaşayan Türkler için de ayrı bir önem arz ettiğine işaret etti.

KDTP Genel Başkanımız Mahir Yağcılar kınama mesajında şöyle diyor:

Ankara’da gerçekleşen son terör saldırısını şiddetle kınadığımızı ifade ederken, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı, Türk Hükümeti, TBMM, Türk Silahlı Kuvvetleri ve tüm Türkiye vatandaşlarına, Türk Toplumu, Bakanlığım ve kendi adıma başsağlıkları diliyorum.

Bu ve buna benzer saldırılar Türkiye Cumhuriyeti’nin gücünü kırma ve zayıflatma amaçlı olarak görmekteyiz. Demokrasi, istikrarlık, ekonomi kalkınma ve halkın huzuru ancak dostluk, saygı ve barışla inşa edilebilir.

Türkiye Cumhuriyetinin bütünlüğü ve ekonomi gücü Türkiye vatandaşları için önemli olduğu kadar bizler Türkiye dışında yaşayan Türkler için de ayrı bir önem arz etmektedir. Her gelişme, her başarı, her acı olay bizleri de yakından ilgilendirmektedir. Dolayısıyla bu zor anlarda Türkiye ile dayanışma içerisinde ve yanında olduğumuzu bildirmekteyiz. Her ne taraftan ve amaçla olursa olsun her terör olayını ve teröristleri lanetliyoruz.
Bu vesileyle tekrar Anakara ve tüm saldırılarda hayatını kaybeden şehitlere Allahtan Rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.

Mahir YAĞCILAR
Kosova Kamu Yönetimi Bakanı
Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı

18 Şubat 2016, Priştine