Logo Loading

Mahir Yağcılar’a Türk Dünyası Gençlik Ödülü

Mahir Yağcılar’a Türk Dünyası Gençlik Ödülü

Türk Dünyası Öğrenci Derneği olarak, kurulduğumuz 2008 yılından bu yana, Türk Gençliğinin daha aktif bir şekilde siyasi hayatta yer alması için çaba sarf etmekteyiz.

Türk Dünyası sathında 15 ülke ve özerk bölgede koordinatörlüğü bulunan derneğimiz, söz konusu ülke ve bölgelerde geleceğimizin mimarı gençlerin siyasi hayatta daha aktif ve katılımcı olarak yer almaları için çaba göstermektedir.

Bilgelik ve tecrübeyle birleşen çeviklik, gerek Türk tarihinde, gerek İslam tarihinde, gerekse dünya tarihinde büyük başarıların anahtarı olmuştur.

Akşemsettin’in bilgeliği ve tecrübesiyle Fatih’in çevikliği ve enerjisi bir araya gelince, bir çağ kapanıp yeni bir çağ açılmıştır.

Bizler Türk Dünyası Öğrenci Derneği olarak, derneğimizin koordinatörlüğünün bulunduğu tüm ülke ve bölgelerde siyaset sahnesinde gençlerimize yer veren bir siyasi anlayışı destekleme kararı almış bulunmaktayız.

Malumlarınız olduğu üzere, 8 Haziran 2014 tarihinde genç ve dinamik Kosova’da genel seçimler yapılacaktır.

Kosova Demokratik Türk Partisi’nin bugüne kadar yapılan Kosova Meclis seçimlerinde ( 2001, 2004, 2007, 2010) ve yapılacak 2014 seçimlerinde gençlere verildiği önemden dolayı ve KDTP Genel Başkanı Sayın Mahir Yağcılar’ın her platformda, gerek bölge gençlerini gerekse Türk Dünyası gençlerini destekleyen açıklamaları, bizlerde büyük bir heyecan ve sevinç meydana getirmiştir.

Bu bağlamda karar birimlerimiz bu yıldan itibaren verilmesi düşünülen “Türk Dünyası Gençlik” ödülünün ilkini Kosova Kamu Yönetimi Bakanı, KDTP Genel Başkanı Sayın Mahir Yağcılar’a takdim etmeyi uygun bulmuştur.

Kardeş ülke Kosova’daki seçimlerin tüm Kosova halkına hayırlara vesile olmasını temenni eder, seçime katılan siyasi partilere başarılar dileriz.

Türk Dünyası Parlamenterler Derneği Genel Koordinatörü
Türk Dünyası Öğrenci Derneği Genel Başkanı
Ahmet SAĞLAM