Logo Loading

Mahir Yağcılar’dan Türk Bayrağı ve Atatürk Anı Plakesine Yapılan Saldırıya Kınama

Mahir Yağcılar’dan Türk Bayrağı ve Atatürk Anı Plakesine Yapılan Saldırıya Kınama

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ile Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı  Mahir Yağcılar, İpek şehri yakınlığında yer alan  “Atatürk” anıt parkındaki Türk bayrağı ve Atatürk anı plakesine  kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından yapılan saldırıyı sert bir dille kınadı.

“Kosovahaber” Haber Ajansı’nın haberine göre, saldırıda dostluk parkı içinde yer alan ve taş üzerinde resimlenen Türk bayrağı üzerine  X şeklinde siyah sprey sıkıldığ ve  Atatürk anı plakesinin  yerinden söküldüğü, polis tarafından da teyit edildi.

Bakan Yağcılar, Kosovaport’a yaptığı açıklamada, saldırının Kosova ile Türkiye halkları ile iki ülke arasındaki kardeş ilişkilere  zarar vermek maksadıyla yapıldığını, ancak iki ülke arasındaki dostluk ilişkilere bu ve buna benzer çirkin saldırıların zarar veremeyeceğini belirtti.

Kosova Kamu Yönetimi Bakanı ie KDTP Genel Başkanı Yağcılar yayımladığı yazılı açıklamasında da  şu ifadelere yer verdi.

“Dün Akşam İpek’te T.C. Kale Belediyesi’nin yaptırdığı kardeşlik parkında ki Türk Bayrağı ve Atatürk anıtına yapılan çirkin saldırıyı kınamaktayız.

İki devlet arasında iyi ilişkiler ve dostluk  bağlarını hiç kimse bu gibi olaylarla bozamacağını bildirmek isteriz. Türkiye Cumhuriyeti devleti, belediyeleri ve diğer kurumların desteğinin  bugüne kadar büyük olduğunun altını çizerek,  teşekkür eder, bundan böylede toplum ve parti olarak bu ilişkilerin daha da güçlenmesi için çalışcağız. Siyasi çalışmalarımızın esaslarından biri, Türk bayrağının dalgalanması, Atatürk değerlerinin yaşatılması ve dostluk köprülerinin kurulmasıdır.

“Olayla ilgili yetkili organlardan incelemelerin yapılması ve hukuki önlemlerin alınması istemekteyiz.”

Kaynak: kosovaport.com