Logo Loading

MAMUŞA BELEDİYESİ GELENEKSEL ”12. DOMATES FESTİVALİ”

MAMUŞA BELEDİYESİ GELENEKSEL ”12. DOMATES FESTİVALİ”

Bugün Mamuşa Belediyesi’nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği ”Uluslararası 12. Domates Festivali” gerçekleşti.

Festivale, KDTP Genel Başkanımız ve Meclis Başkan Vekilimiz sn. Fikrim Damka, Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi sn. Çağrı Sakar, T.C. Prizren Başkonsolosu, Bölgesel Kalkınma Bakanımız, Milletvekilimiz, Partimizin üst düzey temsilcileri, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı Temsilcileri, Bakan Yardımcıları, Dernek Başkanları, Mamuşa Belediyesi yöneticileri ve meclis temsilcileri katıldı.

”Uluslararası Domates Festivali” ile bu yıl da çekiliş usülü ile toplamda 72 tarımcıya tarım levazımatları hediye edildi.

Yapılan çekiliş ile 50 şanslı tarımcıya traktör frezi, 20 tarımcıya motokultivatör (Goldan) ve 2 Traktör hediye edildi.

Genel Başkanımız ve Meclis Başkan Vekilimiz Sn. Fikrim Damka yaptığı konuşmasında:

12. Domates festivalini tebrik ederek, KDTP’nin Mamuşa Belediyesi’nin yönetimini aldığı günden itibaren farklı bir vizyon ile yönetilmeye başlandığını ve Kosova Cumhuriyeti’nin bütçesinden daha etkin bir şekilde faydalanabildiğini, Mamuşa halkının Kosova Cumhuriyeti’ne vergilerini ödediğini, dolayısıyla hakkı olanı da istemesi gerektiğini belirti.

Mamuşa Belediye Başkanı Sn. Abdülhadi Krasniç’in bu konuda önemli çalışmalara imza attığını, sadece tarım alanında değil, eğitim ve sağlık alanlarında da çok güzel projelerin gerçekleşmesinde katkısının büyük olduğuna dikkat çekti.

Kosova Cumhuriyeti bütçesinden eğitim alanında ilköğretim okul binası ve sağlık alanında aile sağlık merkezi projelerinin gerçekletirildiğine işaret etti.

Bölgesel Kalkınma Bakanlığı’mızdan Mamuşa Belediyesi’ne tarım alanında destekler sağlandığına ve iki tarım yolunun açıldığına işaret etti.

KDTP’nin halkın yanında olmaya devam edeceğini, Türkiye Cumhuriyeti’nin yanımızda olmasının bize büyük bir güç kattığını vurguladı.

Çekilişe katılanları kutlayarak, herkes için hayırlara vesile olmasını diledi.

#KDTPHalkımızınYanında #BirlikteGüçlüyüz ????