Logo Loading

Mamuşa Belediyesi’nde Üç Önemli Proje Gerçekleştirildi

Mamuşa Belediyesi’nde Üç Önemli Proje Gerçekleştirildi

Bugün Mamuşa Belediyesi’nde, Kosova Demokratik Türk Partisi Genel Başkanı Fikrim Damka beraberinde Bölgesel Kalkınma Bakanı Enis Kervan ve Milletvekili Fidan Brina Jılta ile Mamuşa Belediye Başkanı Abdülhadi Krasniç’in ev sahipliğinde, Sağlık Bakanı Armend Zemaj, T. C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, T.C. Prizren Başkonsolosu Serdar Özaydın, Tika Priştine Koordinatörü Cihan Dinçer, Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Savaş Yanar katılımıyla önemli projelere imza atıldı.

Mamuşa Belediyesi’nde Bölgesel Kalkınma Bakanlığı destekleriyle tarım arazilerine giden  yol projesinin açılışı gerçekleşti. Bu projenin ileriki etaplarının devamı konusunda söz alındı.

Sağlık alanında da önemli iki proje gerçekleşti. Bunlardan ilki KDTP heyetinin Ocak ayında Ankara’ya yapmış olduğu ziyaret kapsamında T.C.Sağlık Bakanlığı tarafından talep edilen  tam teşekküllü ambulans teslimi yapıldı.

Bir diğeri de uzun zamandır beklenen, bu yıl da bütçesi onaylanan Mamuşa Belediyesi’ne Aile Sağlık merkezi bina inşaatının proje başlama iyi niyet anlaşmasına imzalar atılırken, en kısa zamanda projenin ilk ayağının inşası hazırlıklarına başlanacağı belirtildi.

Güzel Mamuşa’mıza bu önemli üç projenin hayırlı olmasını dileriz.

KDTP her zaman toplumumuzun hizmetinde olmaya devam edecektir.

Birlikte Güçlüyüz ????