Logo Loading

Mamuşa Belediyesi’ne Geçmiş Olsun Ziyareti

Mamuşa Belediyesi’ne Geçmiş Olsun Ziyareti

KDTP Genel Başkanı Sn.Fikrim Damka ve Milletvekilli Sn.Fidan Brina ile birlikte Prizren Şube Başkanı Sn.Levent Buş, Mamuşa Belediyesi’ne ziyarette bulundular.

Belediye Başkanı Sn.Abdülhadi Krasniç’e ilk geçmiş olsun ziyaretinde bulunan ve ilgilenen Genel Başkan Sn.Fikrim Damka, dün akşam dolu yağışın verdiği zarar hakkında bilgi aldı. Mamuşa Belediyesi’nde şiddetli şekilde yağan dolunun verdiği zararın tespit edilip, Kosova Hükümeti’nden zararların karşılanması ve Kosova Tarım Bakanlığı’ndan destek talebi konusunun görüşüleceğini bildirdi.

Tarımsal alanda Kosova’nın ambarı olan Mamuşa ovasındaki serra üreticilerinin yıl boyunca iç pazara sebze yetiştiren ve bunun büyük bölümünü Kosova’nın yeşil pazarlarına dağıtan Mamuşa tarımcılarının, hibe desteklerinin devamlı gelişmesi ve üreticilerin teşviklendirilmesinin önemli olduğu konusuna dikkat çekildi.

En kısa zamanda zararın üstesinden gelip, Mamuşa tarımcılarının ileriye doğru tarımsal sanayiye yönelik projeler gerçekleştirerek, Kosova’nın ekonomik kalkınmasına ve güçlenmesine katkı sağlayacağı konusunda fikirbirliğine varıldı.